Ieškoti žaidėjo

Žaidėjo paieška

Teniso klubų lyga
Turnyras: Lygos aprašymasŽaidėjai
Divizionai:BendrasNuostatai

Telia teniso klubų lygos 2017 m. sezonas

NUOSTATAI

 

Turnyro vyr. teisėja Beata Zykienė +370 616 38821, telialyga@tenisonamai.lt.

 

1.      Idėja ir tikslas

 

 1. „Telia“ teniso klubų lyga yra LTS ir Teniso Namų rengiamas kasmetinis LTS priklausančių klubų dvejetų čempionatas.
 2. Tikslas – aktyvinti teniso klubų veiklą, didinti jų narių skaičių, teniso masiškumą, didinti klubų – LTS narių – skaičių.

 

2.      Dalyviai

 

 1. Teniso klubai – LTS registruoti teniso klubai, pilnateisiai sąjungos nariai.
 2. Specialiai šiam turnyrui suburtos komandos, nepriklausančios LTS.
 3. Komandą gali sudaryti klubams priklausantys teniso žaidėjai mėgėjai, kurie paskutinius 10 metų nėra žaidę Lietuvos jaunių ir suaugusiųjų čempionatuose, niekada nebuvo Lietuvos ar kitos šalies Daviso ar Federacijos taurės rinktinių nariai, niekada nėra dalyvavę ITF ar ATP organizuojamuose profesionalų turnyruose. Komandoje gali būti ne daugiau kaip vienas žaidėjas vyras, užimantis ITF senjorų vyrų vienetų ar vyrų dvejetų reitinge 35+ amžiaus grupėje 150-tą ir aukštesnę vietą arba 40+ ar 45+ amžiaus grupėje 100 -ąją ir aukštesnę vietą arba žaidėja moteris, užimanti ITF senjorų moterų vienetų ar moterų dvejetų reitinge 35+ amžiaus grupėje 30-tą ir aukštesnę vietą arba 40+ ar 45+ amžiaus grupėje 20-tą ir aukštesnę vietą.

 

3.      Lygos formatas

 

 1. Lygoje vyksta po vieną turnyrą kasmet. Turnyrai turi grupių ir finalinį (atkrintamųjų varžybų) etapus.
 2. Turnyro metu klubai tarpusavyje žaidžia 6 mačus:
  1. 3 vyrų dvejetų mačus.
  2. 1 moterų dvejetų mačą.
  3. 2 MIX dvejetų mačus.

 

4.      Komandų sudėtis

 

 1. Teniso klubų komandą vienam tarpusavio mačui prieš kitą klubą sudaryti nuo 7 (5 vyrai ir 2 moterys) iki 12 (8 vyrai ir 4 moterys) žaidėjų.
 2. Visi LTS klubo komandos nariai turi būti įtraukti į LTS pateiktą klubo narių sąrašą.
 3. Kiekviena turnyre dalyvaujanti komanda paskiria komandos kapitoną, kuris yra atsakingas už registraciją bei dvejetų sudėtis kiekvienam konkrečiam mačui. Komandos kapitonas registruoja komandą pateikdamas užpildytą paraišką (XLS failą) el. paštu telialyga@tenisonamai.lt ir sumokėdamas startinį mokestį (klubo vardu).
 4. Komandą registracijos paraiškoje gali sudaryti ne daugiau kaip 16 žaidėjų. Komanda sezono metu gali registruoti ne daugiau kaip 2 naujus žaidėjus. Komandos sudėtis gali būti keičiama iki liepos 15 d.
 5. Komandos registravimo paraiškoje komandos kapitonas turi nurodyti, kurie keturi žaidėjai gali sudaryti pirmą, antrą ir trečią vyrų dvejetą, pirmą ir antrą mix dvejetą ir moterų dvejetą.
 6. Pirmo klubo dvejeto susitikime su kito klubo pirmu dvejetu gali žaisti bet kurie du paraiškoje nurodyti pirmo dvejeto žaidėjai.
 7. Tas pats žaidėjas gali būti registruotas ne daugiau nei dvejose komandos porose.
 8. Vienas žaidėjas iš klubo gali žaisti ne daugiau kaip dviejuose mačuose.
 9. Vienas dvejetų sąstatas gali žaisti tik vieną mačą.

 

5.      Rezultatas

 

 1. Klubo tarpusavio varžybų rezultatą lemia laimėtų pergalių skaičius.
 2. Jei klubų tarpusavio mačas baigiasi rezultatu 3:3, laimi komanda, tarpusavio mače laimėjusi daugiau setų. Jei setų skaičius lygus – laimi tarpusavio mače daugiau geimų laimėjusi komanda. Jei geimų skaičius yra lygus, laimi komanda, nugalėjusi pirmų vyrų dvejetų mače.

 

6.      Turnyro eiga

 

 1. Registracija į turnyrą vyksta iki balandžio 23 d.
 2. Turnyras susideda iš dviejų etapų:
  1. Atrankinio (grupių) etapo.
  2. Finalinio ketverto turnyro ir Paguodos finalinio ketverto turnyro.
  3. Atrankinis etapas susideda iš grupių varžybų, atkrintamųjų (play-off) varžybų.
  4. Klubai burtų keliu suskirstomi į grupes. Visos kiekvienos grupės komandos iki 2017 m. rugpjūčio 20 d. turi sužaisti tarpusavyje.
  5. Grupių mačų žaidimas: Grupių varžybose per nurodytą terminą klubai turi sužaisti visus 6 tarpusavio mačus (su kiekvienu klubu grupėje). Dėl mačų klubai susitaria tarpusavyje (kada ir kur jie bus sužaisti). Inventorių ir aikštelių nuomą klubai derinasi tarpusavyje. Galima tarpklubinį susitikimą organizuoti pagal organizatorių rekomenduojamą savaitgalio formatą arba žaisti visus mačus atskirai.
  6. Viename mače žaidžiami 2 pilni setai. Esant rezultatui 1:1 žaidžiamas lemiamas tiebreakas iki 10 taškų. Bendru sutarimu žaidėjai gali žaisti pilną lemiamą setą.
  7. Mačų rezultatų pateikimas: Laimėjusi komanda sužaistų mačų rezultatus ne vėliau kaip per 3 dienas pateikia lygos vyr. teisėjui. Vyr. teisėjas patikrina žaidusių komandų sudėtis, nominuotas susitikimams poras ir, jei pateikti duomenys atitinka klubų paraiškas bei šiuos nuostatus, rezultatai fiksuojami ir skelbiami TenisoNamai.lt. Jei sužaisti mačai neatitinka šių nuostatų reikalavimų (pvz. mačą žaidė paraiškoje nenurodyti žaidėjai, tas pats žaidėjas žaidė daugiau nei 2 mačus ir pan.), komandai, pažeidusiai nuostatų reikalavimus, neužskaitomas atitinkamas mačas, už šį mačą įskaitant jai techninį pralaimėjimą.
  8. Grupių varžybose už pergalę skiriamas 1 taškas, už pralaimėjimą – 0 taškų. Nesužaidus varžybų abejoms komandoms skiriama po 0 taškų. Esant lygiam taškų kiekiui tarp dviejų komandų grupėje jos tarpusavyje bus reitinguojamos tokia tvarka (taikant punktus paeiliui):
   1. Pagal sužaistų varžybų skaičių. Daugiau varžybų sužaidusi komanda reitinguojama aukščiau.
   2. Pagal tarpusavyje sužaistų varžybų rezultatą.
  9. Esant lygiam taškų kiekiui tarp trijų ar daugiau komandų grupėje jos tarpusavyje bus reitinguojamos tokia tvarka (taikant punktus paeiliui):
   1. Pagal sužaistų varžybų skaičių. Daugiau varžybų sužaidusi komanda reitinguojama aukščiau.
   2. Pagal laimėtų mačų procentą (laimėti mačai/iš viso žaista mačų).
   3. Pagal laimėtų setų procentą (laimėti setai/iš viso žaista setų). Vietoj trečiojo seto žaistas “Tie-break” iki dešimt taškų skaičiuojamas kaip vienas setas.
   4. Esant lygiam setų procentui – pagal laimėtų geimų procentą (laimėti geimai/iš viso žaista geimų). Vietoj trečiojo seto žaistas “Tie-break” iki dešimt taškų į laimėtų geimų procento skaičiavimą neįtraukiamas.
   5. Pagal tarpusavio susitikimo rezultatą.
  10. Nesužaistoms varžyboms užskaitomas techninis pralaimėjimas 0:1. Techninis pralaimėjimas (0:1) skaičiuojant rezultatus traktuojamas, kad mačas nesužaistas.
  11. Techninis laimėjimas (1:0) skaičiuojant rezultatus užskaitomas kaip sužaistas mačas.
  12. Techninio pralaimėjimo/laimėjimo geimų skaičius neįtraukiamas į geimų procentų skaičiavimą, kai aiškinamas reitingas grupėje esant lygiam taškų kiekiui tarp dviejų, trijų ar daugiau komandų grupėje.
  13. „B/Ž“ skiriama tais atvejais, kai nėra akivaizdžios vienos iš komandos kaltės dėl nesužaidimo.
  14. 1-ą ir 2-ą vietas grupėse užėmusios komandos patenka į Atkrintąmasias varžybas.
  15. 3 ir 4 vietas grupėse užėmusios komandos patenka į Paguodos atkrintamasias varžybas.
  16. Atkrintamosios varžybos (play-off) ir Paguodos atkrintamasios varžybos turi būti sužaistos iki 2017 rugsėjo 15 d.
  17. Atkrintamosiose varžybose A grupės 1-a  komanda žaidžia su B grupės 2-a komanda, A grupės 2-a komanda su B grupės 1-a komanda, C grupės  1-a  komanda žaidžia su D grupės 2-a komanda, C grupės 2-a komanda su D grupės 1-a komanda.
  18. Paguodos atkrintamosiose  varžybose A grupės 3-a  komanda žaidžia su B grupės 4-a komanda, A grupės 4-a komanda su B grupės 3-a komanda, C grupės 3-a  komanda žaidžia su D grupės 4-a komanda, C grupės 4-a komanda su D grupės 3-a komanda.
  19. Atkrintamosiose varžybose laimėjusios komandos patenka į Finalinio ketverto varžybas.
  20. Paguodos atkrintamosiose varžybose laimėjusios komandos patenka į Paguodos finalinio ketverto varžybas.
  21. Atkrintamosiose varžybose iki termino pabaigos nesužaidusios komandos netenka teisės dalyvauti Finalinio ketverto ir Paguodos finalinio ketverto varžybose. Tokiu atveju į Finalinio ketverto varžybas patenka viena iš Atkrintamosiose varžybose žaidusių, bet pralaimėjusių komandų, kuri Atkrintamosios varžybose laimėjo daugiausia mačų, o jei mačų skaičius vienodas, daugiausia setų, o jei setų skaičius vienodas, daugiausia geimų, o jei ir geimų skaičius vienodas, Finalinio ketverto varžybose dalyvaujanti  komanda nustatoma burtų keliu. Analogiškos taisyklės taikomos ir Paguodos atkrintamosioms varžyboms.
  22. Jei nepavyksta susiderinti  tarpusavio varžybų dėl vienos iš komandų kaltės, vyr. teisėjo sprendimu tai komandai gali būti skiriamas techninis pralaimėjimas. Tai gali būti padaryti tik tuo atveju, jei komanda ne vėliau kaip likus 7 dienoms iki termino pabaigos siūlė varžovų komandai bent dvi varžybų datos/laiko alternatyvas, o kita komanda abiem atvejais atsisakė žaisti.
  23. Varžybų vieta (teniso aikštelė) pasirenkama bei už ją sumokama komandų bendru susitarimu. Jeigu komandos nesusitaria dėl aikštelės dangos pasirinkimo, komanda turi pirmenybę siūlyti aikštelę tokia prioriteto tvarka: gruntas, kieta danga (hardas), sintetinė žolė, kilimas su granulėmis,  medis, guma/plastikas, kitos dangos.
  24. Finalinio ketverto ir Paguodos finalinio ketverto varžybas organizuoja Lietuvos teniso sąjunga. 2017 metais Finalinio ketverto ir Paguodos finalinio ketverto varžybos vyks rugsėjo 23-24 d. SEB arenoje Vilniuje.
  25. Finalinio ketverto varžybose klubai burtų kelių suskirstomi į pusfinalio poras. Pusfinalio porų nugalėtojai rungiasi  finale, pusfinaliuose pralaimėję klubai kovoja dėl trečios vietos. Klubų kapitonai, likus ne mažiau kaip 30 minučių iki susitikimo pradžios, pateikia turnyro vyr. teisėjui komandų sudėtis. Komandos kapitonas susitikimo eigoje gali keisti komandos sudėtį, bet ne vėliau kaip likus 15 minučių  iki atitinkamo mačo pradžios.  Visi keitimai gali būti daromi tik laikantis šiuose nuostatuose nustatytų apribojimų  ir komandų paraiškose nurodyto žaidėjų išskirstymo.
  26. Pusfinaliuose, finale ir finale dėl trečios vietos klubai tarpusavyje žaidžia 6 mačus (taip pat kaip ir grupių etape).
  27. Viename mače žaidžiami 2 pilni setai. Esant rezultatui 1:1 žaidžiamas lemiamas tiebreakas iki 10 taškų.
  28. Organizatoriai, reikalui esant, pasilieka teisę keisti finalo varžybų sistemą.
  29. Varžybų organizatoriai pasirūpina finalinio ketverto turnyrui reikalingai teniso kortais, kamuoliukais, apdovanojimais, uždarymu.

 

7.      Turnyro mokestis

 

 1. Turnyro mokestis – 200 EUR komandai, kurią suformuoja LTS priklausantis klubas.
 2. Jeigu teniso klubas nėra LTS narys, tuomet komandos dalyvavimo mokestis yra 400 EUR.
 3. Turnyro starto mokestis sumokamas VšĮ TenisoNamai.lt bankiniu pavedimu registruojant komandą į Telia teniso klubų lygą. Mokėjimo rekvizitai: VšĮ TenisoNamai.lt, Įm. k.: 302728199, A.s.: LT917300010130652859 (AB “Swedbank”).
 
Turnyro aprašymas