Divizionai:TOP|2|3Nuostatai

Aiškios beveik visos finalininkų poros: kas bus favoritai?

Aiškūs beveik visi finalo dalyviai
2020 kovo 6 d.

Iki TenisoNamai.lt žiemos vienetų turnyro kulminacijos liko vos savaitė, o finalui stygas tempti jau gali 16 teniso entuziastų: nė vienas finalininkas nepaaiškėjo tik TOP divizione.

Praėjusią savaitę pristatėme anksčiausiai į finalą iškopusius mėgėjus. Jūsų dėmesiui – antroji finalininkų pristatymo dalis.

TOP Challenge divizionas

Prie anksčiau į finalą iškopusio Rolando Jaručio prisijungė Arūnas Šveistys. Pusfinalyje jis tik po trijų setų kovos 6:3, 4:6, 6:2 nugalėjo Dovydą Oržekauską bei į TenisoNamai.lt finalą prasibrovė antrąjį kartą.

2017 metų vasarą A.Šveistys triumfavo antrame divizione, vėliau sėkmingai žaidė tiek 2018-ųjų vasarą (2 div. – 5 vieta), tiek 2019-ųjų žiemą (2 div. – 3 vieta), o pernai TOP Challenge divizione nukeliavo iki pusfinalio, kur buvo ketvirtas.

20 metų tenisą žaidžiantis A.Šveistys, pasak TenisoNamai.lt algoritmo, laikomas finalo favoritu: jo galimybės laimėti vertinamos 58 proc. prieš 42 proc.

2 divizionas

Paulius Paklonskas sužinojo finalo varžovą – juo tapo Karolis Pusvaškis. Pusfinalyje jis 6:4, 6:4 įveikė Tomą Milašių bei savo pirmame TenisoNamai.lt vienetų turnyre žengia be pralaimėjimų.

Iki šiol K.Pusvaškis žaidė tik dvejetų turnyrų trečiame divizione, kur į geriausiųjų ketvertuką neprasibrovė nė sykio.

TenisoNamai.lt algoritmas tikimybę laimėti finale vertina kaip lygią – 50 proc. prieš 50 proc. Tiek K.Pusvaškis, tiek P.Paklonskas dar nepralaimėjo nė vieno mačo, o ir prieš tuos pačius varžovus abu teniso entuziastai nežaidė nė sykio.

3 divizionas

Jonas Garšva ir Antanas Kraujelis – toks duetas susidurs 3 diviziono finale. Pusfinalyje J.Garšva 6:1, 6:4 nugalėjo Juozą Oleką, tuo tarpu A.Kraujelis 6:0, 6:0 nepasigailėjo Maksimo Barocho.

Praėjusią vasarą A.Kraujelis 3 divizione užėmė 5 vietą, antrame atkrintamųjų varžybų rate eliminavęs būsimą šių metų finalo varžovą 6:2, 7:6(3). Tačiau J.Garšva pastebimai progresuoja: prieš dvejus metus ketvirtame divizione jis buvo 37-as, pernai žiemą trečiame divizione – 43-ias, vasarą – 23-ias, o šiemet nepatyrė nė vieno pralaimėjimo.

Dėl tarpusavio mačo rezultato TenisoNamai.lt algoritmas pergalę atiduoda A.Kraujeliui – 68 proc. prieš 32 proc. Vis dėlto neabejojame – finale intrigos bus.

4 divizionas

Tiek Šarūnas Tamkevičius, tiek Povilas Paulauskas laimę TenisoNamai.lt ketvirto diviziono turnyre bando ketvirtą kartą. Šarūnas sėkmingiausiai pasirodė pirmą sykį – 2018-ųjų žiemą, kada krito antrame atkrintamųjų varžybų rate. Tuo tarpu Povilas 2018-ųjų vasarą ir 2019-ųjų žiemą nužingsniavo iki ketvirtfinalio bei turi gana įspūdingą laimėtų/pralaimėtų mačų santykį – laimėjo 85 proc. žaistų susitikimų.

Š.Tamkevičius pusfinalyje 6:4, 6:2 nugalėjo Tadą Rupeikį, o P.Paulauskas – 6:1, 6:2 laimėjo prieš Mindaugą Rudaitį.

Tarpusavyje abu finalininkai žaidę nėra, tačiau ne kartą susidūrė su tais pačiais oponentais. Atsižvelgus į šias dvikovas, TenisoNamai.lt nežymiu finalo favoritu laiko P.Paulauską – jo galimybės laimėti vertinamos 53 proc.

5 divizionas

Pradedančiųjų divizione dėl titulo kovos Algirdas Radauskas bei Lukas Dukavičius. Algirdas pusfinalyje 6:1, 6:3 nugalėjo Robertą Simašką, o Lukas – 6:3, 6:3 įveikė Justą Vaitonį.

Abu finalininkai turnyre žygiuoja užtikrintai: A.Radauskas pralaimėjo vos vieną setą, tuo tarpu L.Dukavičius – nė vieno. Be to, pastarasis teniso entuziastas per penkis grupės mačus varžovams leido laimėti vos 5 geimus apskritai!

TenisoNamai.lt algoritmas persvarą atiduoda L.Dukavičiui – jo galimybės laimėti vertinamos 64 proc.

Moterų 2 divizionas

Prie anksčiau į finalą patekusios Birutės Jurgelevičiūtės prisijungė Rolanda Balčiauskienė. Pastaroji pusfinalyje 7:5, 6:0 nugalėjo Gretą Kiudulaitę bei pirmą kartą TenisoNamai.lt vienetų turnyruose nužingsniavo iki baigiamosios dvikovos.

Įdomu tai, kad finalininkės jėgas viena prieš kitą išbandė dar šio žiemos sezono turnyre: grupės susitikimą 6:2, 6:3 laimėjo R.Balčiauskienė. Pastaroji laikoma ir finalo favorite: TenisoNamai.lt algoritmas jos galimybes laimėti vertina net 73 procentais.

Moterų 3 divizionas

Liepos Lekstutytės finalo varžove tapo tituluota lengvaatletė Jolanta Verseckaitė. Trejus metus tenisą žaidžianti mergina pusfinalio barjerą įveikė po dramatiškos kovos: Mildą Gumbrevičienę ji palaužė 4:6, 6:3, 12:10.

J.Verseckaitė iki pusfinalio susitikimo nebuvo pralaimėjusi nė vieno seto, tuo tarpu L.Lekstutytė patyrė pralaimėjimą grupėje, o ketvirtfinalio bei pusfinalio mačus laimėjo po lemiamų tie-break serijų.

Algoritmas pergalę prognozuoja Jolantai: jos galimybės triumfuoti vertinamos 54 procentais.

Iškilmingas finalo renginys – kovo 13 dieną, 18 valandą, SEB arenoje.