Ieškoti žaidėjo

Žaidėjo paieška

TenisoNamai.lt vienetai
Turnyras: Lygos aprašymasReitingai

Finalinių mačų apžvalga

WEB maža naujiena-26
2021 rugsėjo 16 d.

Didžiausias tęstinis „Kredito garanto“ mėgėjų vasaros vienetų teniso turnyras pasiekė finišo tiesiąją. Jau dešimtą kartą surengto turnyro lemiamose dvikovose Vilniuje ir Klaipėdoje netrūko intrigos iki paskutinės minutės ir noro atsirevanšuoti, o stipriausiųjų apdovanojimus į rankas paėmė ir užsienio atstovas bei Lietuvoje gerai žinoma asmenybė.

 

Dėl apdovanojimo – trijų valandų trileris

 

Į turnyrų organizatoriaus „Teniso namai“ surengtas ir nuo birželio 10 vykusias varžybas vien Vilniuje užsiregistravo net 511 dalyvių, kurie jėgas aiškinosi devyniuose divizionuose. Galiausiai stipriausi turnyro žaidėjai paaiškėjo praėjusį penktadienį, rugsėjo 10 dieną, įvykusiuose finaluose.

 

Didžiulės įtampos ir jėgų pareikalavo net tris valandas trukęs „Masters“ diviziono finalas tarp Skirmanto Kadžiaus ir Andriaus Nikelio. Nieko keisto, juk tai geri pažįstami, kurie ne kartą žaidė vienas prieš kitą, tad žino vienas kito manevrus ir taktikas. Pergudrauti varžovus čia sunkiau ir dėl jų sukauptos patirties – šiame divizione žaidžia esami arba buvę profesionalūs žaidėjai ir pajėgiausi teniso mėgėjai. Intrigos pridėjo ir tai, kad A. Nikelis siekė atsirevanšuoti už pralaimėjimą grupių etape po trijų setų kovos. Visgi aštuntą „Teniso namų“ reitingą turinčiam vilniečiui savo progos dar teks palaukti – 36 metų žaidimo patirtį turintis S. Kadžius vėl šventė pergalę rezultatu 3:6, 7:5 ir 10:6.

 

Siekti revanšo nesisekė ir TOP diviziono finale dalyvavusiam Vainiui Žalimui. Šis dvejetų specialistas neįtikėtiną formą demonstravo ir vienetų varžybose, tačiau kelią link titulo pastojo Tadas Taraševičius vyresnysis, kuris laimėjo abi tarpusavio akistatas, o dabar šventė ir trečiąją bei pačią brangiausią – lemiamoje kovoje dėl trofėjaus jis įveikė V. Žalimą rezultatu 7:6 ir 6:2. Nors ir finalas ir pralaimėtas, tačiau tai geriausias V. Žalimo pasiekimas vienetų turnyre – prieš tai jis iškovojo trečią vietą 2019 metų žiemos varžybose.

 

Neeilinis pasiekimas

 

TOP Challenge divizione užfiksuotas unikalus „Teniso namų“ rekordas. Dainius Lasinskas finale rezultatu 6:3 ir 1:0 ( (mačas nutrauktas dėl traumos) nukovė Paulių Paklonską ir tapo čempionu trijuose skirtinguose divizionuose su geriausiu žaistų ir laimėtų mačų santykiu. Dainiaus sąskaitoje – tik viena nesėkmė ir net 45 pergalės, iš kurių dvi – prieš P. Paklonską.

 

Kiek prastesnėmis nuotaikomis kortus šįkart paliks Giedrius Gradeckas. Nesugavęs pergalės paukštės TOP Challenge divizione, jis su trenksmu grįžo į 2-ąjį divizioną. Visgi, nors užfiksavo net dešimties iš eilės laimėtų mačų seriją, iki titulo pritrūko vos vieno žingsnio – finale jam kelią pastojo Evaldas Oganauskas, šventęs pergalę rezultatu 6:0 ir 7:5.

 

Nors tai buvo tik trečias diviziono finalas, tačiau jis buvo ne ką mažiau įtemptas nei svarbiausia „Masters“ diviziono kova. Skirtinguose kortų galuose pozicijas užsiėmė turnyro debiutantas ispanas Jose Maria Fernandes, kuris prieš dvikovos pradžią nebuvo pralaimėjęs nei vienos iš 9 dvikovų, ir Dainius Rinkevičius, kuris nepralaimėjo nei vieno mačo iš 19. Finalo eiga aiškiai rodė, kad nei vienas iš jo dalyvių neketina pirmąkart patirti pralaimėjimo kartėlio, visgi palikti kortus žemai nuleista galva teko lietuviui – D. Rinkevičius turėjo pripažinti varžovo pranašumą rezultatu 6:7 (2) ir 4:6.

 

Intrigos ir kovos iki paskutinės minutės netrūko ir finalinėse ketvirto diviziono varžybose. Čia triumfavo tik šiemet į aukštesnį divizioną pakilęs Julius Šimulionis. Jis pirma pusfinalyje nukovė vieną iš grupių etapo lyderių Šarūną Babkauską, o įtemptame finale rezultatu 6:4, 4:6 ir 10:2 – Elviną Leskauską. Penktojo diviziono finale intrigos nestigo dėl revanšo galimybės. „Teniso namų“ turnyrų naujokas Edvinas Kundelis savo priešininkui Erlandui Balukoniui jau kartą pralaimėjo grupių etape, visgi revanšo dar teks palaukti – pergalę vėl šventė E. Balukonis.

 

Titulas – po 20 metų pertraukos

 

Pajėgiausiame moterų antrajame divizione unikalų pasiekimą užfiksavo Stefanija Jokštytė. Ji į tenisą grįžo praėjusiais metais po beveik 20 metų pertraukos ir iškart griebė jautį už ragų. Aktyviai kopusi link aukščiausių apdovanojimų teniso mėgėja įveikė ir paskutinį laiptelį: nors finale prieš praėjusio turnyro trečios vietos laimėtoją Indrę Janusevičiūtę pirmąjį setą (1:6) sužaidė nesėkmingai, tačiau likusiuose dviejuose prirėmė varžovę prie sienos (6:4 ir 10:7) ir iškovojo auksą.

 

Trečiame divizione pergalę šventė ir pirmą kartą „Teniso namų“ turnyre rungtyniavusi laidų vedėja, nuomonės formuotoja Gintarė Gurevičiūtė. Pergalė neabejotinai bus puikus atokvėpis ir puiki motyvacija prieš prasidedantį televizijos laidų maratoną. Įdomu, kad su priešininke Dovile Petrauskiene G. Gurevičiūtė jau buvo susitikusi ir šventė pergalę po dviejų tie-break`ų.

 

„Šis vasaros turnyras sutraukė daugybę puikiai tarp teniso mėgėjų žinomų vardų ir naujokų, kurie iškart užkopė ant aukščiausios apdovanojimų pakylos. Įdomu, kad turnyre matėme labai daug bandymų atsirevanšuoti už ankstesnius pralaimėjimus. Visgi tas nuoskaudas dar teks palaikyti savyje iki kito turnyro“, – pasakoja ilgiau nei dešimtmetį tenisininkus jungiančios platformos ir didžiausių tęstinių turnyrų organizatoriaus „Teniso namai“ vadovas Vytautas Bartulis.

 

Šiemet vasaros „Kredito garanto“ vienetų turnyras įdomiomis dvikovomis stebino ne tik Vilniuje, bet ir Klaipėdoje. Čia žaidėjai susikovė penkiuose divizionuose. TOP divizione triumfavo po visų mačų kortus aukštai iškelta galvą palikęs Jevgenij Tekutjev. Antrajame divizione sau lygių neturėjo Tomas Vedeikis, trečiajame be pralaimėjimų link titulo žengė Dainus Kliauga. Stipriausiame moterų antrajame divizione lygių sau neturėjo Onutė Beniušė.

 

Vasaros vienetų tęstinis teniso turnyras – jau antrasis „Teniso namų“ šiemet surengtas turnyras. Jo pagrindiniu partneriu šiemet tapo „Kredito Garantas“.

 

Atgal

 
 

Komentarai