menu
lt en
search Prisijungti account_circle
close

Teniso namai

lt en
chevron_left
Naujienos

Kaip pradėti žaisti tenisą?

2012-12-28
Jau seniai svajojate žaisti tenisą, tačiau nesate tikri nuo ko pradėti? Dažnai stebite teniso varžybas per televizorių ir vis labiau norite išbandyti šį sportą realybėje? Kartais praeinate pro teniso aikštyną ir pavydžiai nužvelgiate ten sportuojančius?
Kaip pradėti žaisti tenisą?
 
  • Jau seniai svajojate žaisti tenisą, tačiau nesate tikri nuo ko pradėti?

  • Dažnai stebite teniso varžybas per televizorių ir vis labiau norite išbandyti šį sportą realybėje?

  • Kartais praeinate pro teniso aikštyną ir pavydžiai nužvelgiate ten sportuojančius?

 
Jeigu į bent vieną klausimą atsakėte taip, tuomet puiku - pats laikas imtis konkrečių veiksmų!
 
Visų pirma, prieš apsisprendžiant rimtai treniruotis ir įsigyti teniso raketę bei aprangą siūlome tiesiog pabandyti pažaisti keletą kartų tenisą ir įsitikinti, jog ši sporto šaka jums tinka ir patinka. Tuomet apsisprendus užsiimti rimtai, vertėtų susirasti trenerį bei treniravimosi partnerį, įsigyti raketę ir kitą reikalingą inventorių. Na, ir aišku, jeigu per pirmus kartus nepajusite azarto permušant kamuoliuką per tinklą, jeigu nekils begalinis noras išmokti taikliai smūgiuoti, jeigu nekils noras grįžti į aikštelę vėl ir vėl, galbūt tenisas ne jums...
 
Pačioje pradžioje jums turėtų kilti nemažai klausimų, tad esame pasiruošę padėti ir trumpai pristatyti pačius svarbiausius dalykus einant pirmą kartą žaisti tenisą.
 
 

Žaidimo partneris


Rekomenduojame pirmą kartą einant žaisti tenisą susirasti patyrusį žaidimo partnerį. Geriausiai, jeigu tai būtų profesionalus teniso treneris, tačiau tiesiog gerai teniso techniką išmanantis mėgėjas irgi puikiai tiks.Teisingas partneris jums nuo pat pradžių parodys, kaip teisingai laikyti raketę, kaip atmušti kamuoliuką bei judėti aikštelėje. Taip pat, žaidžiant visada galės pakomentuoti, ką darote blogai, kas užtikrins, jog pačioje pradžioje nedarysite elementarių klaidų ir greičiau pajusite teniso žavesį.
 
Galime drąsiai teigti, kad pirmą kartą žaidžiant su bent kiek patyrusiu žaidėju yra didesnė tikimybė, kad pamatysite tikrąjį teniso žaidimo žavesį. Partneriu pasirinkus tokį patį pradedantįjį jau po pirmojo karto gali pasirodyti, jog tenisas yra "kamuoliukų rinkimo sportas".

Teniso kortai


Pažengusiems teniso žaidėjams kortų (aikštelių) danga yra itin svarbi. Ant kietų dangų (akrilo ar asfalto) žaidimas daug greitesnis ir tikslesnis, ant grunto ar sintetinės žolės - lėtesnis ir skiriasi judėjimo aikštelėje technika.Visgi pradedantiesiems, manome, didelio skirtumo kokioje aikštelėje žaisti nėra. Rekomenduojame tik pasirinkti aikštelę su kokybiškai paruošta danga, ištemptu tinklu bei tvarkingomis linijomis. Tuomet, priešingai nei žaidžiant nemokamuose viešose aikštelėse, nereikės stebėtis, kodėl kamuoliukas netikėtai atšoko į priešingą pusę, taip pat, išvengsite traumų.
 
Tvarkingų ir prižiūrimų aikštelių galima rasti tiek specializuotuose teniso aikštynuose (kompleksuose), tiek prie viešbučių. Ten dažniausiai galite išsinuomoti inventorių, nusiprausti bei persirengti rūbinėse. Atkreipkite dėmesį, jog visuomet mokami kortai yra rezervuojami iš anksto.
 

Inventorius


Jums reikės teniso raketės bei keleto kamuoliukų. Kadangi teniso raketė brangi ir yra paprastai renkamasi atsižvelgiant į individualias kiekvieno žaidėjo savybes bei poreikius, siūlome pirmus kartus raketę tiesiog pasiskolinti. Patyrę žaidėjai paprastai turi po dvi ar daugiau rakečių, tad vieną visuomet galės paskolinti. Blogiausiu atveju, visuomet galite nebrangiai raketę išsinuomoti kuriame nors teniso aikštyne.Teniso raketę įsigykite jau pradėję rimtai treniruotis ir prieš pirkdami būtinai pasitarkite su išmanančiais.
 
Teniso kamuoliukai, kaip ir raketės, pirmuosius kartus tikrai neturi reikšmės. Ko patariame vengti, tai pačių pigiausių bei senoviškų kamuoliukų, kurie yra ne tik keistos išvaizdos, bet ir dažniausiai neatitinka dabartinių standartų (yra prastos kokybės, per minkšti arba per kieti ir pan.) Siūlome pasiskolinti arba įsigyti keletą normalių šiuolaikinių kamuoliukų. Paprastai jie kainuoja 20-30 Lt už dėžutę.
 
Einant žaisti į nemokamą aikštelę didžiausias rūpestis yra teniso tinklas (kurio dažniausiai ten nėra). Šiuo metu nuomojančių tinklus Lietuvoje praktiškai nėra. Virvėmis, siūlais ar kitaip imituoti tinklą tikrai nerekomenduojame – tik sugadinsite sau malonumą. Reziumuojant, jeigu negalite gauti tinklo, eikite tik į mokamus aikštynus, kur kortai yra pilnai įrengti.
 

Apranga ir avalynė


Pradedančiajam teniso žaidėjui nereikia įsigyti jokios specialios teniso aprangos.Nors teniso mados ir griežtai reikalauja specializuotos aprangos, įprasti sportiniai šortai ar kelnės bei sportiniai marškinėliai tikrai tiks. Juk iš kitos pusės, tenisas tėra tiesiog aerobinė treniruotė.
 
Truputį kitaip yra su sportine avalyne. Žaidžiant ant kietos dangos naudoti tik tenisui skirtą avalynę nėra būtina, tačiau žaidžiant gruntinėse aikštelėse reikia naudoti specialią teniso avalynę, kadangi kitu atveju gadinsite aikštelės dangą. Panašiai yra ir su kiliminės dangos aikštelėmis uždaruose aikštynuose. Tiesa, tokių aikštelių Lietuvoje yra vos keletas.
 

Taisyklės


Viskas, ką jums reikia žinoti žaidžiant pirmą kartą - tai, kad teniso kamuoliuką su rakete reikia permušti į priešininko aikštelę taip, kad kamuoliukas atšoktų aikštelės ribose. Priešininkui atmušus kamuoliuką, jums jį reikia atmušti atgal jam atšokus vieną kartą arba nei karto ("iš oro").Teniso aikštelės ribos yra teritorija iki galinės linijos ir iki artimesnių šoninių linijų. Žaidžiant du prieš du aikštelės teritorija padidėja iki kraštinių šoninių linijų.
 
Gal ir nustebsite, bet taškų skaičiavimo taisyklių žaidžiant pirmą kartą jums žinoti tikrai nereikės. O jeigu visgi kils noras pasivaržyti su priešininku, siūlome tiesiog pažaisti taškais iki dešimt, kuomet tašką gaunate priešininkui nepataikius atmušti į aikštelę.
 
Daugiau apie teniso taisykles galite sužinote čia.

 
Na, o dabar linkime sėkmės teniso aikštelėje! Nė neabejojame, kad jums patiks.
Kitos naujienos:
Sutinku Privatumo politika