Divizionai:TOP|TOP (C)|2|3|4|5Nuostatai

Tarp pirmųjų žiemos turnyro finalininkų – Vilniaus „Ryto“ vadovas

Rolandas Jarutis/Michail Levin nuotr.
2020 vasario 28 d.

TenisoNamai.lt žiemos vienetų turnyras artėja prie finišo tiesiosios – iki finalinių susitikimų liko lygiai dvi savaitės. Iš daugiau nei 640 teniso entuziastų, pradėjusių kovas gruodį, dėl nugalėtojų titulų šešiuose vyrų bei trijuose moterų divizionuose liko grumtis stipriausi.

Jau paaiškėjo šeši kovo 13-ąją atskirų divizionų finaluose žaisiantys mėgėjai. Žvilgsnis į pirmuosius finalininkus.

TOP Challenge divizionas

Nė vieno pralaimėto seto – tokia statistika TenisoNamai.lt žiemos vienetų TOP Challenge divizione gali didžiuotis Rolandas Jarutis. Septynerius metus tenisą žaidžiantis Vilniaus „Ryto“ krepšinio klubo vadovas artėja link pirmojo trofėjaus kortuose.

Iki šiol Rolandui sėkmingiausias buvo 2017-ųjų žiemos turnyras, kada jis TOP divizione nužingsniavo iki aštuntfinalio. Šią žiemą krepšinio ULEB taurės čempionas TenisoNamai.lt turnyre laimėjo visus 8 žaistus mačus, o rimčiausio pasipriešinimo sulaukė ketvirtfinalyje – Edgarą Viršilą jis įveikė 7:6(5), 6:2.

Pusfinalyje R.Jarutis 6:3, 6:2 laimėjo prieš Sigitą Liaučių. Finale jo varžovu taps Arūno Šveisčio bei Dovydo Oržekausko dvikovos nugalėtojas.

2 divizionas

Tobulas debiutas. Pirmą sykį TenisoNamai.lt vienetų varžybose žaidžiantis Paulius Paklonskas trečiadienį iškovojo 10-ąją sezono pergalę. 74 proc. visų žaistų geimų laimėjęs debiutantas pusfinalyje 6:2, 6:2 nugalėjo Gytį Malinauską, o finale susitiks su Tomo Milašiaus bei Karolio Pusvaškio dvikovos nugalėtoju.

P.Paklonskas greičiausiai bus laikomas ir finalo favoritu – galimi varžovai žygiuoja ne tiek užtikrintai. T.Milašius patyrė pralaimėjimą grupėje, o K.Pusvaškis vieną dvikovą laimėjo po lemiamo seto „tie-break“.

Moterų TOP divizionas

Moterų TOP divizione jau paaiškėjo abi finalininkės – jomis tapo Jurgita Kveselaitė ir Svajūnė Vadopalaitė. Būtent šios žaidėjos TenisoNamai.lt moterų reitinge užima pirmąsias dvi pozicijas. Nors lydere yra Svajūnė, vienintelę tarpusavio dvikovą praėjusių metų žiemą laimėjo Jurgita – mačas baigėsi 7:5, 7:6.

Pusfinaliuose J.Kveselaitė 6:3, 6:0 nugalėjo Sigitą Ligeikienę, o S.Vadopalaitė – 6:1, 6:2 šventė pergalę prieš Miglę Vaškienę.

Tiek Jurgita, tiek Svajūnė šią žiemą žaidė dviem frontais – abi kovojo prieš vyrus TOP Challenge divizione. J.Kveselaitė pirmo etapo grupėje buvo antra, o S.Vadopalaitė – trečia, tad merginos pasirodymą tęsė atkrintamosiose varžybose. Čia geriau sekėsi Svajūnei – ji pateko į geriausiųjų 16-uką.

Moterų 2 divizionas

Birutė Jurgelevičiūtė praėjusios žiemos 8 vietą gali iškeisti į čempionės titulą. Nors devynerius metus tenisą žaidžianti mėgėja grupės varžybose patyrė tris pralaimėjimus, atėjus lemiamoms kovoms jos rankos nedrebėjo.

Aštuntfinalyje B.Jurgelevičiūtė 6:0, 2:6, 10:4 įveikė favorite laikytą Aušrą Graželytę, ketvirtfinalyje – 6:2, 5:7, 10:5 be pralaimėjimų žygiavusią Mildą Petrulevičienę, o pusfinalyje – 6:1, 6:0 nugalėjo Giedrę Ančerevičiūtę.

Finale Birutė susitiks su Gretos Kiudulaitės bei Rolandos Balčiauskienės poros nugalėtoja. Beje, su pastarąja B.Jurgelevičiūtė žaidė – grupėje pralaimėjo 2:6, 3:6. Ar sulauksime grupės dvikovos pakartojimo?

Moterų 3 divizionas

Viena finalininkė žinoma ir trečiame moterų vienetų turnyro divizione. Į finalą Liepa Lekstutytė žengė laimėjusi dvi dramatiškas dvikovas paeiliui: ketvirtfinalyje ji 6:2, 3:6, 10:3 įveikė Neringą Černauskaitę, o pusfinalyje – 6:4, 3:6, 10:5 – triumfavo prieš Liną Piešinienę.

Beje, TenisoNamai.lt turnyruose debiutuojanti L.Lekstutytė laimėjo visas tris žaistas „tie break“ serijas iki 10 taškų. Jos varžove finale gali tapti Milda Gumbrevičienė arba buvusi Lietuvos lengvosios atletikos rinktinės narė Jolanta Verseckaitė.

Primename, kad sekmadienį prasidės pavasario dvejetų ir mišrių dvejetų turnyrai. Nepamirškite rezervuoti kortų laukiančioms dvikovoms!