Ieškoti žaidėjo

Žaidėjo paieška

Teniso klubų čempionatas
Turnyras: Lygos aprašymasŽaidėjai

Teniso klubų čempionatas 2021

KLUBŲ ČEMPIONATO TOP IR REGIONŲ LYGOS NUOSTATAI

 

1.      Idėja ir tikslas

1.1.Lietuvos teniso klubų čempionatas yra VšĮ TenisoNamai.lt ir Lietuvos teniso sąjungos (toliau – LTS) rengiamos kasmetinės LTS priklausančių klubų dvejetų varžybos.

1.2.Tikslas – aktyvinti teniso klubų veiklą bei skatinti tarpklubinį bendravimą, didinti jų narių skaičių, teniso masiškumą, didinti klubų – LTS narių – skaičių.

1.3.Abiejose lygose 1-3 vietas užėmusios komandos bus apdovanotos taurėmis bei rėmėjų prizais, taip pat bus įsteigtas prizas paguodos nugalėtojams. Pirmą vietą TOP lygoje užėmusi komanda įgija teisę atstovauti Tennis Europe 2021 m. organizuojamame Europos senjorų klubų čempionate.

 

2.      Dalyviai

2.1.Teniso klubai – LTS registruoti teniso klubai, pilnateisiai sąjungos nariai. Vienas klubas gali registruoti ir daugiau nei vieną komandą.

2.2.Komandą gali sudaryti vieno arba dviejų klubų žaidėjai. Taip pat, komandoje gali būti registruoti du žaidėjai, nepriklausantys klubui.

2.3.Komandose negali būti registruojami ir žaisti žaidėjai, kuriems čempionato vykdymo metais nesukaks 25 metai Regionų lygoje arba 20 metų TOP lygoje.

2.4.Žaidėjas gali priklausyti tik vienai komandai.

 

3.      Čempionato lygos

3.1. TOP lyga: komandose gali būti registruoti ne daugiau nei 2 žaidėjai, kurie paskutinius 10 metų yra žaidę Lietuvos suaugusiųjų čempionatuose, yra buvę Lietuvos ar kitos šalies Daviso ar Federacijos taurės rinktinių nariais, yra dalyvavę ITF ar ATP organizuojamuose profesionalų turnyruose.

3.2. Regionų lygos komandose registruoti žaidėjai turi atitikti šias sąlygas:

3.2.1. nėra žaidėjų, kurie yra dalyvavę Lietuvos jaunių ar suaugusiųjų čempionatuose, yra buvę Lietuvos ar kitos šalies Daviso ar Federacijos taurės rinktinių nariais, yra dalyvavę ITF ar ATP organizuojamuose profesionalų turnyruose, paskutinius 3 metus yra turėję ne žemesnį kaip 200 ITF senjorų reitingą +35, +40 ir +45 amžiaus grupėse

3.2.2. žaidėjų iki 50 metų amžiaus lygis negali būti aukštesnis negu 4.0 pagal NTRP sistemą. Žaidėjai nustato savo lygį savarankiškai, tačiau galutinį sprendimą dėl jo žaidimo lygmens (bei teisės dalyvauti regionų lygoje) priima vyr. teisėjas

3.2.3. žaidėjams, kurių amžius 50 metų ir daugiau, žaidimo lygio apribojimai (minimi 3.2.1-3.2.2 punktuose) netaikomi

 

4.      Čempionato formatas

4.1.Čempionato lygų varžybos turi grupių bei finalinį etapus.

4.2.Komandų tarpusavio mačo rezultatą lemia 5 mačų baigtis:

4.2.1. 3 vyrų dvejetų mačų.

4.2.2. 1 moterų dvejetų mačo.

4.2.3. 1 mišrių dvejetų mačo.

 

5.      Komandų sudėtis

5.1.Komandą sudaro ne mažiau nei 6 žaidėjai (4 vyrai ir 2 moterys), bet ne daugiau nei 15 žaidėjų (10 vyrų ir 5 moterys).

5.2.Komanda sezono metu gali registruoti ne daugiau kaip 2 naujus žaidėjus (neviršijant 15 narių). Papildomai šiam punktui:

5.2.1. Jeigu komandoje buvo nurodyta mažiau nei 3 moterys, galima įtraukti papildomas žaidėjas, tačiau sumoje turi būti ne daugiau kaip 3 moterys.

5.2.2. Jeigu komandoje buvo nurodyta mažiau nei 7 vyrai, galima įtraukti papildomus žaidėjus, tačiau sumoje turi būti ne daugiau kaip 7 vyrai.

5.3.Visi Komandos nariai (išskyrus iki registruojamų 2 žaidėjų, nepriklausančių klubui) turi būti įtraukti į atstovaujamų klubų LTS pateiktus klubo narių sąrašus.

5.4.Kiekviena čempionate dalyvaujanti komanda paskiria kapitoną, kuris yra atsakingas už registraciją bei dvejetų sudėtis kiekvienam konkrečiam mačui. Komandos kapitonas registruoja komandą siųsdamas narių sąrašą el. paštu klubulyga@tenisonamai.lt ir sumokėdamas startinį mokestį (klubo vardu).

 

6.      Komandinio susitikimo tvarka

6.1.Komandų tarpusavio varžybų rezultatą lemia laimėtų susitikimų skaičius.

6.2.Komandiniame susitikime tas pats žaidėjas gali žaisti ne daugiau nei dvejose komandos porose. Taip pat, vienas dvejetų sąstatas gali žaisti tik vieną mačą.

6.3.Viename mače žaidžiami 2 pilni setai. Esant rezultatui 1:1 žaidžiamas lemiamas tie-break’as iki 10 taškų. Bendru sutarimu žaidėjai gali žaisti pilną lemiamą setą.

6.4.Buvęs profesionalus žaidėjas vyras komandiniame susitikime gali žaisti tik pirmą vyrų dvejetą, o buvusi profesionali žaidėja moteris – tik moterų dvejetą.

6.5.Komandų sudėtyse trys vyrų dvejetai turi būti paskirstyti taip:

6.5.1. pirma pora – stipriausia pagal pajėgumą

6.5.2. antra – silpnesnė pagal pajėgumą

6.5.3. trečia – silpnesnė pagal pajėgumą už antrą. Regionų lygoje abiejų žaidėjų suminis amžius turi būti didesnis kaip 90 metų. Taip pat, tame pačiame etape (grupiniame ar finaliniame) nė vienas iš dviejų pirmos vyrų poros žaidėjų negali žaisti trečioje vyrų poroje.

6.6. Vyr. teisėjas turi teisę sukeisti pateiktų dvejetų eiliškumą, jeigu jam kyla pagrįstų abejonių dėl dvejetų pajėgumo ir jų suskirstymo.

 

7.      Čempionato eiga

7.1.Registracija į čempionatą vyksta iki nurodytos datos. Komandų sudėtys gali būti tikslinamos dar savaitę po registracijos uždarymo.

7.2.TOP lygoje bus žaidžiamas tik finalinis etapas SEB Arenoje Vilniuje (danga: hard). Dalyvių kiekis – iki 6 komandų.

7.3.Regionų lygoje bus žaidžiamas:

7.3.1. Grupių etapas – Druskininkuose (danga: sintetinė žolė). Dalyvių kiekis – iki 16 komandų.

7.3.2. Finalinis etapas – rugsėjo mėn. SEB Arenoje Vilniuje (danga: hard).  Į finalinį etapą papuolusių komandų kiekis priklausys nuo grupių etapo dalyvių skaičiaus ir bus patikslintas iki registracijos pabaigos.  Atsisakius komandai žaisti finaliniame etape, į jos vietą kviečiama žemesnę vietą grupių etape užėmusi komanda.

7.4.TOP lygoje pirmą vietą užėmusi komanda iškovoja teisę dalyvauti kitų metų Tennis Europe organizuojamame Europos senjorų klubų čempionate:

7.4.1.LTS oficialiai nuo Lietuvos deleguoja komandą Europos čempionato dalyviams.

7.4.2.LTS sumoka komandinį startinį mokestį į pasirinktą vieną amžiaus kategoriją (taip pat, pasirinktinai, vyrų arba moterų).

7.4.3.LTS pagamina firmines aprangas (marškinėliai ir šortai, ne daugiau kaip 7 asmenims).

7.4.4.Laimėjusi komanda turi teisę pati nuspręsti dėl į čempionatą vyksiančios komandos sudėties.

 

8.      Čempionato mokestis

8.1.Čempionato startinis mokestis į TOP lygą – 350 EUR komandai.

8.2.Čempionato startinis mokestis į Regionų lygą – 250 EUR komandai už grupių etapą. 200 EUR komandai už finalinį etapą.

8.3.Startinį mokestį privaloma sumokėti iki registracijos termino pabaigos. Komandų sudėtį galima bus tikslinti 7 dienas po registracijos uždarymo.

8.4.Jeigu klubas registruoja daugiau nei vieną komandą, registracijos mokesčiui taikoma 50 EUR nuolaida.

8.5.Čempionato startinis mokestis sumokamas VšĮ TenisoNamai.lt bankiniu pavedimu iš karto užregistravus komandą. Mokėjimo rekvizitai: VšĮ TenisoNamai.lt, įm. k.: 302728199, A.s.: LT917300010130652859 (AB „Swedbank”). Mokėjimo paskirtis: „Teniso klubų čempionatas:  [komandos pavadinimas], [lyga], [etapas]“.

8.6.Teniso klubas tampa registruotas ir pilnavertis LTS narys iš karto, kai sumoka Lietuvos teniso sąjungai metinį narystės mokestį. Daugiau informacijos:  +370 694 00761, virginija@tennis.lt

8.7. Turnyro vyr. teisėja Beata Zykienė +370 616 38821, klubulyga@tenisonamai.lt. Techniniai ir organizaciniai klausimai – Vytautas Bartulis (+370 617 03718, klubulyga@tenisonamai.lt) arba Arūnas Grigalauskas (+370 698 23021, agrigalauskas@gmail.com).

 

VAIKŲ U14 LYGOS REGLAMENTAS:

1. Bendroji dalis

1.1. Vaikų U14 lyga – komandinis vaikų (jaunučių, U14) turnyras. Jame dalyvauja LTS licenciją turinčių jaunučių (U14) komandos, sudarytos iš 2 dvejetų: berniukų ir mergaičių porų. Dalyviai registruojasi LTS klubo vardu, tačiau nebūtinai turi jam priklausyti.

1.2. Turnyro pradžia – šeštadienį 12:00 val.  SEB arenoje (Ąžuolyno g. 8, Vilnius)

 

2. Varžybų sistema

2.1. Turnyre dalyvaus ne daugiau kaip 9 komandos. Komandą turi sudaryti viena berniukų ir viena mergaičių komanda.

2.2. Turnyre bus grupių etapas (žaidžiama kiekviena komanda prieš kiekvieną) ir finalinis etapas (pusfinaliai ir finalai) bei paguodos turnyras.

2.3. Komandinį susitikimą sudaro berniukų dvejetų mačas ir mergaičių dvejetų mačas.

2.4. Mačas žaidžiamas iki 2 laimėtų setų su lemiamu kamuoliu, esant rezultatui geime lygiam 40:40. Esant rezultatui setais 1:1, žaidžiamas „tiebreak“ setas iki 10. Jei tarpusavio susitikimo rezultatas 1:1, tada žaidžiamas lemiamas susitikimas – mišrios poros: mergaitė + berniukas. Lemiamas mačas žaidžiamas iki 4 laimėtų geimų, esant rezultatui geimais 3:3, žaidžiamas „tiebreak“ geimas iki 5 laimėtų taškų (esant rezultatui geime 4:4, žaidžiamas lemiamas taškas killer point.

2.5. Turnyro organizatoriai pasilieka teisę esant būtinybei keisti varžybų reglamentą

 

3. Kita informacija

3.1. Aikštelės – 4 hard. Kamuoliai – Mantis Tour.

3.2. Turnyro metu dalyviai nemokamai gaus vandenį, kamuolius, užkandžius.

3.3. Turnyro dalyviai privalės laikytis valstybinių institucijų nustatytos tvarkos reikalavimų sporto renginių dalyviams dėl COVID-19.

3.4. Apdovanojamos medaliais 1-3 vietas užėmusios komandos ir paguodos turnyro nugalėtoja.

3.5. Turnyro teisėja – Beata Zykienė +370 616 38821, klubulyga@tenisonamai.lt

 
Turnyro aprašymas