Ieškoti žaidėjo

Žaidėjo paieška

Teniso klubų lyga
Turnyras: Lygos aprašymasŽaidėjai
Divizionai:BendrasNuostatai

Teniso klubų lygos 2018 m. sezonas

NUOSTATAI

 

Turnyro vyr. teisėja Beata Zykienė +370 616 38821, klubulyga@tenisonamai.lt.

 

1. Idėja ir tikslas

1.1. Teniso klubų lyga yra TenisoNamai.lt ir Lietuvos teniso sąjungos (toliau – LTS) rengiamas kasmetinis LTS priklausančių klubų dvejetų čempionatas.

1.2. Tikslas – aktyvinti teniso klubų veiklą bei skatinti tarpklubinį bendravimą, didinti jų narių skaičių, teniso masiškumą, didinti klubų – LTS narių – skaičių.

 

2. Dalyviai

2.1. Teniso klubai – LTS registruoti teniso klubai, pilnateisiai sąjungos nariai. Vienas klubas gali registruoti ir daugiau nei vieną komandą.

2.2. Specialiai šiam turnyrui suburtos komandos, nepriklausančios LTS.

2.3. Komandą gali sudaryti klubams priklausantys teniso žaidėjai mėgėjai, kurie paskutinius 10 metų nėra žaidę Lietuvos jaunių ir suaugusiųjų čempionatuose, niekada nebuvo Lietuvos ar kitos šalies Daviso ar Federacijos taurės rinktinių nariai, niekada nėra dalyvavę ITF ar ATP organizuojamuose profesionalų turnyruose. Komandoje, paraiškos pateikimo metu, gali būti ne daugiau kaip vienas žaidėjas vyras, užimantis ITF senjorų vyrų vienetų ar vyrų dvejetų reitinge 35+ amžiaus grupėje 150-tą ir aukštesnę vietą arba 40+ ar 45+ amžiaus grupėje 100 -ąją ir aukštesnę vietą.

2.4. Žaidėjas gali priklausyti tik vienai komandai.

 

3. Lygos formatas

3.1. Lygoje vyksta po vieną turnyrą kasmet. Turnyrai turi grupių, atkrintamųjų varžybų ir finalinį etapus.

3.2. Turnyro metu klubai tarpusavyje žaidžia 7 mačus:

3.2.1. Keturis vyrų dvejetų mačus (du Hard ir du Light).

3.2.2. Vieną moterų dvejetų mačą.

3.2.3. Du mišrius dvejetų mačus (vieną Hard ir vieną Light).

 

4. Komandų sudėtis

4.1. Teniso klubų komandą gali sudaryti nuo 8 (3 Hard vyrai, 3 Light vyrai ir 2 moterys) iki 22 (8 Hard vyrai, 8 Light vyrai ir 6 moterys) žaidėjų.

4.2. Visi LTS klubo komandos nariai turi būti įtraukti į LTS pateiktą klubo narių sąrašą.

4.3. Kiekviena turnyre dalyvaujanti komanda paskiria komandos kapitoną, kuris yra atsakingas už registraciją bei dvejetų sudėtis kiekvienam konkrečiam mačui. Komandos kapitonas registruoja komandą užpildydamas elektroninę ON-LINE registracijos formą ir sumokėdamas startinį mokestį (klubo vardu).

4.4. Komandos registracijos paraiškoje turi būti ne daugiau kaip 22 žaidėjai. Komanda sezono metu gali registruoti ne daugiau kaip 2 naujus žaidėjus (neviršijant 22). Nauji žaidėjai gali būti registruojami iki liepos 1 d. Registruojant naujus žaidėjus vyrus turi būti paisoma Hard ir Light lygių skirstymo, t.y. Light žaidėjas negali būti stipresnis už bet kurį Hard žaidėją.

4.5. Komandos registravimo paraiškoje kapitonas turi nurodyti, kurie žaidėjai (3-6 vyrai) priklauso Hard lygiui, o kurie (3-6 vyrai) priklauso Light lygiui. Light lygio žaidėjas negali būti stipresnis už bet kurį komandos Hard lygio žaidėją. Komandų sudėtyje esančios moterys nėra skirstomos pagal lygius ir gali žaisti bet kurį mišrų dvejeto mačą (tiek Light, tiek Hard).

4.6. Komandoms žaidžiant tarpusavio susitikimą, Hard ir Light lygio žaidėjai žaidžia prieš to paties lygio kito klubo žaidėjus. (Light žaidėjas žaidžia prieš Light, Hard - prieš Hard. Light žaidėjas žaisti prieš Hard žaidėją negali.) Komandoms žaidžiant tarpusavyje žaidžiami 2 Hard lygio vyrų ir 1 Hard lygio mišrus dvejetai, 2 Light lygio vyrų ir 1 Light lygio mišrus dvejetai, taip pat, 1 moterų dvejetas. Ta pati moteris gali žaisti ir Hard, ir Light mišrų dvejetą.

4.7. Komandiniam susitikime tas pats žaidėjas gali žaisti ne daugiau nei dvejose komandos porose. Taip pat, vienas dvejetų sąstatas gali žaisti tik vieną mačą.

4.8. Žemiau vizualiai pateikta komandos sudėtis ir komandinio susitikimo porų paskirstymas.

Komandų sudėtis

 

5. Rezultatas

5.1. Klubo tarpusavio varžybų rezultatą lemia laimėtų susitikimų skaičius.

5.2. Mačų rezultatus į TenisoNamai.lt sistemą įveda komandų kapitonai. Tvirtina sistemoje – vyr. teisėjas.

 

6. Turnyro eiga

6.1. Registracija į turnyrą vyksta iki 2018 m. kovo 19 d.

6.2. Turnyras susideda iš trijų etapų:

6.2.1. Grupių etapo.

6.2.2. Atkrintamųjų varžybų.

6.2.3. Finalinio ketverto turnyro ir Paguodos finalinio ketverto turnyro.

6.3. Klubai burtų keliu suskirstomi į grupes (planuojama po 4-5 komandas vienoje grupėje). Visos kiekvienos grupės komandos iki 2018 m. rugpjūčio 12 d. turi sužaisti tarpusavyje.

6.4. Viename mače žaidžiami 2 pilni setai. Esant rezultatui 1:1 žaidžiamas lemiamas tie-break’as iki 10 taškų. Bendru sutarimu žaidėjai gali žaisti pilną lemiamą setą.

6.5. Grupių etapo mačų eiga:

6.5.1. Grupių varžybose per nurodytą terminą klubai turi sužaisti visus 7 tarpusavio mačus (su kiekvienu klubu grupėje). Dėl mačų klubai susitaria
tarpusavyje (kada ir kur jie bus sužaisti). Inventorių ir aikštelių nuomą klubai derinasi tarpusavyje. Galima tarpklubinį susitikimą organizuoti
pagal organizatorių rekomenduojamą savaitgalio formatą arba žaisti visus mačus atskirai.

PAPILDYTA: Klubų kapitonai, likus ne mažiau kaip 30 minučių iki susitikimo pradžios, pateikia vienas kitam raštu komandų sudėtis. Komandos kapitonas susitikimo eigoje gali pakeisti  ne daugiau kaip 2 žaidėjus ir tik dėl svarbių priežasčių ir ne vėliau kaip likus 15 minučių iki atitinkamo mačo pradžios. Visi keitimai gali būti daromi tik laikantis šiuose nuostatuose nustatytų apribojimų ir komandų žaidėjų išskirstymo.
Komandų kapitonai susitaria dėl mačų eiliškumo, o jei susitarti nepavyksta, komandos žaidžia tokia tvarka: Vyrų hard 1, Vyrų light 1, Mix hard 1, Moterų, Vyrų hard 2, Vyrų light 2, Mix light 2 mačus.

6.5.2. Laimėjusios komandos kapitonas (turi teisę ir pralaimėjusios) sužaistų mačų rezultatus ne vėliau kaip per 3 dienas įregistruoja TenisoNamai.lt sistemoje, prisijungęs prie savo paskyros, rezultatus tvirtina vyr. teisėja ir jie automatiškai skelbiami TenisoNamai.lt. Jei įvesti mačai neatitinka šių nuostatų reikalavimų, komandai, pažeidusiai nuostatų reikalavimus, neužskaitomas atitinkamas mačas, už šį mačą įskaitant jai techninį pralaimėjimą.

6.5.3. Grupių varžybose už pergalę skiriamas 1 taškas, už pralaimėjimą – 0 taškų. Nesužaidus varžybų abejoms komandoms skiriama po 0 taškų. Esant lygiam taškų kiekiui tarp dviejų komandų grupėje jos tarpusavyje bus reitinguojamos tokia tvarka (taikant punktus paeiliui):

6.5.3.1. Pagal sužaistų varžybų skaičių. Daugiau varžybų sužaidusi komanda reitinguojama aukščiau.

6.5.3.2. Pagal tarpusavyje sužaistų varžybų rezultatą.

6.5.4. Esant lygiam taškų kiekiui tarp trijų ar daugiau komandų grupėje jos tarpusavyje bus reitinguojamos tokia tvarka (taikant punktus paeiliui):

6.5.4.1. Pagal sužaistų varžybų skaičių. Daugiau varžybų sužaidusi komanda reitinguojama aukščiau.

6.5.4.2. Pagal laimėtų mačų procentą (laimėti mačai/iš viso žaista mačų).

6.5.4.3. Pagal laimėtų setų procentą (laimėti setai/iš viso žaista setų). Vietoj trečiojo seto žaistas “Tie-break” iki dešimt taškų skaičiuojamas kaip vienas setas.

6.5.4.4. Esant lygiam setų procentui – pagal laimėtų geimų procentą (laimėti geimai/iš viso žaista geimų). Vietoj trečiojo seto žaistas “Tie-break” iki dešimt taškų į laimėtų geimų procento skaičiavimą neįtraukiamas.

6.5.4.5. Pagal tarpusavio susitikimo rezultatą.

6.5.5. Nesužaistoms varžyboms užskaitomas techninis pralaimėjimas 0:1. Techninis pralaimėjimas (0:1), skaičiuojant rezultatus traktuojamas kaip nesužaistas mačas.

6.5.6. Techninis laimėjimas (1:0) skaičiuojant rezultatus užskaitomas kaip sužaistas mačas.

6.5.7. Techninio pralaimėjimo/laimėjimo geimų skaičius neįtraukiamas į geimų procentų skaičiavimą, kai aiškinamas reitingas grupėje esant lygiam taškų kiekiui tarp dviejų, trijų ar daugiau komandų grupėje.

6.5.8. „B/Ž“ skiriama tais atvejais, kai nėra akivaizdžios vienos iš komandos kaltės dėl nesužaidimo.

6.5.9. 1-4 vietas grupėse užėmusios komandos patenka į atkrintamąsias varžybas. 1-ą vietą užėmusi komanda žaidžia su kitame pogrupyje 4-ą vietą užėmusia komanda, 2-ą vietą užėmusi komanda žaidžia su kitame pogrupyje 3-ą vietą užėmusia komanda.

6.6. Atkrintamosios varžybos (play-off) ir Paguodos atkrintamasios varžybos turi būti sužaistos iki 2018 rugsėjo 15 d.

6.6.1. Atkrintamosiose varžybose laimėjusios komandos patenka į Finalinio ketverto varžybas.

6.6.2. Atkrintamosiose varžybose pralaimėjusios komandos patenka į Paguodos finalinio ketverto varžybas.

6.6.3. Atkrintamosiose varžybose iki termino pabaigos nesužaidusios komandos netenka teisės dalyvauti Finalinio ketverto arba Paguodos finalinio ketverto varžybose. Tokiu atveju į Finalinio ketverto varžybas patenka viena iš Atkrintamosiose varžybose žaidusių, bet pralaimėjusių komandų, kuri Atkrintamosios varžybose laimėjo daugiausia mačų, o jei mačų skaičius vienodas, daugiausia setų, o jei setų skaičius vienodas, daugiausia geimų, o jei ir geimų skaičius vienodas, Finalinio ketverto varžybose dalyvaujanti  komanda nustatoma burtų keliu. Analogiškos taisyklės taikomos ir Paguodos atkrintamosioms varžyboms.

6.6.4. Jei nepavyksta susiderinti  tarpusavio varžybų dėl vienos iš komandų kaltės, vyr. teisėjo sprendimu tai komandai gali būti skiriamas techninis pralaimėjimas. Tai gali būti padaryti tik tuo atveju, jei komanda ne vėliau kaip likus 7 dienoms iki termino pabaigos siūlė varžovų komandai bent dvi varžybų datos/laiko alternatyvas, o kita komanda abiem atvejais atsisakė žaisti ir nepasiūlė alternatyvų.

6.6.5. Varžybų vieta (teniso aikštelė) pasirenkama bei už ją sumokama komandų bendru susitarimu. Jeigu komandos nesusitaria dėl aikštelės dangos pasirinkimo, komanda turi pirmenybę siūlyti aikštelę tokia prioriteto tvarka: gruntas, kieta danga (hardas), sintetinė žolė, kilimas su granulėmis, medis, guma/plastikas, kitos dangos.

6.7. Finalinio ketverto ir Paguodos finalinio ketverto varžybas organizuoja Lietuvos teniso sąjunga. Finalinio ketverto ir Paguodos finalinio ketverto varžybos vyksta 2018 m. rugsėjo mėnesį (pabaigoje). Data bus patikslinta prasidėjus sezonui.

6.7.1. Finalinio ketverto varžybose klubai žaidžia pusfinalius, finalus ir dėl trečios vietos. Klubų kapitonai, likus ne mažiau kaip 30 minučių iki susitikimo pradžios, pateikia turnyro vyr. teisėjui komandų sudėtis. Komandos kapitonas susitikimo eigoje gali keisti komandos sudėtį, bet ne vėliau kaip likus 15 minučių iki atitinkamo mačo pradžios. Visi keitimai gali būti daromi tik laikantis šiuose nuostatuose nustatytų apribojimų ir komandų žaidėjų išskirstymo.

6.7.2. Pusfinaliuose, finale ir finale dėl trečios vietos klubai tarpusavyje žaidžia 7 mačus (kaip ir grupių etape).

6.7.3. Organizatoriai, reikalui esant, pasilieka teisę keisti finalo varžybų sistemą.

6.7.4. Varžybų organizatoriai pasirūpina finalinio ketverto turnyrui reikalingais teniso kortais, kamuoliukais, apdovanojimais, uždarymu.

 

7. Turnyro mokestis 

7.1. Turnyro mokestis – 300 EUR komandai, kurią suformuoja LTS priklausantis klubas.

7.2. Jeigu teniso klubas nėra LTS narys, tuomet komandos dalyvavimo mokestis yra 450 EUR.

7.3. Turnyro starto mokestis sumokamas VšĮ TenisoNamai.lt bankiniu pavedimu registruojant komandą į klubų lygą. Mokėjimo rekvizitai: VšĮ TenisoNamai.lt, Įm. k.: 302728199, A.s.: LT917300010130652859 (AB “Swedbank”). Mokėjimo paskirtis: „Teniso klubų lygos 2018 sezonas: [komandos pavadinimas]„

 
Turnyro aprašymas