menu
lt en
search Prisijungti account_circle
close

Teniso namai

lt en
chevron_left
Naujienos

Dvejetų MASTERS divizionas ir jo reitingavimo sistema

2022-08-01
Šių metų Rudens dvejetų tęstiniame turnyre Vilniuje startuoja MASTERS dvejetų divizionas, skirtas tenisininkams, norintiems varžytis pačiame aukščiausiame teniso mėgėjų lygyje. MASTERS dvejetų diviziono tikslas suburti pajėgiausius teniso mėgėjų, esamų ir buviusių profesionalių žaidėjų poras ir sudaryti sąlygas jiems varžytis tarpusavyje pačiame aukščiausiame lygyje. Siekiant šio tikslo MASTERS dvejetų divizionas yra organizuojamas, vadovaujantis griežtais principais.
Dvejetų MASTERS divizionas ir jo reitingavimo sistema

MASTERS dvejetų divizionas yra organizuojamas, vadovaujantis šiais principais: 

  • MASTERS divizione teisę žaisti turi tenisininkai, kurie paskutinius 10 metų yra žaidę Lietuvos suaugusiųjų čempionatuose, yra buvę Lietuvos ar kitos šalies Daviso ar Federacijos taurės rinktinių nariais, yra dalyvavę ITF ar ATP organizuojamuose profesionalų turnyruose (toliau vadinami profesionaliais žaidėjais). Šie žaidėjai negali būti pašalinti iš MASTERS diviziono

  • MASTERS dvejetų divizione profesionalus žaidėjas (pagal punktą aukščiau), poroje privalo žaisti kartu su mėgėju. Poroje kartu negali žaistu abu profesionalūs žaidėjai
  • MASTERS divizione teisę žaisti turi Vilniaus regiono dvejetų TOP divizione pirmą ir antrą vietas per paskutinius keturis turnyrus iškovojusios poros. Šie tenisininkai nebūtinai gali pasinaudoti šia teise:

    • Paskutines dvi vietas MASTERS diviziono turnyre užėmusios poros, kuriose žaidžia tik mėgėjai, praranda teisę žaisti MASTERS divizione. Šią teisę jie vėl gali iškovoti tik sportiniu principu laimėję pirmą ar antrą vietą TOP divizione
  • Organizatoriai turi teisę pašalinti poras, kurios neatitinka žaidimo lygio MASTERS divizione, o taip pat savo nuožiūra suteikti teisę TOP diviziono poroms varžytis MASTERS divizione, jeigu bent vienas žaidėjas atitinka profesionalaus žaidėjo lygį

Reitingo taškai skiriami už žaidėjo rezultatus MASTERS divizione tęstiniuose turnyruose. Reitingavimo sistema atskirai pritaikoma vienetų arba dvejetų žaidimams. Dvejetų atveju reitingo taškai priskiriami abiems žaidėjams. Į žaidėjo reitingo skaičiavimą įtraukiami pelnyti reitingo taškai iš paskutinių keturių įvykusių TenisoNamai.lt tęstinių turnyrų, kurie priskirti šiai reitingavimo sistemai. Reitingo taškai skaičiuojami pasibaigus turnyrui.
 
Jeigu keli žaidėjai turi vienodai reitingo taškų, tuomet atsižvelgiama į geriausią pasirodymą viename iš įskaitinių keturių turnyrų. Jeigu ir geriausi pasiekimai vienodi, tuomet aukščiau reitinguojamas žaidėjas ilgiau esantis tenisonamai.lt svetainės nariu. Dvejetų atveju dar prieš pritaikant paskutinį punktą atsižvelgiama į žaidėjo vienetų reitingą. 

Reitingo taškai nepatekusiems į finalinį (atkrintamųjų) etapą

Jeigu žaidėjas nepateko į atkrintamųjų etapą MASTERS divizione, tuomet jam skiriami reitingo taškai už kiekvieną grupių etape pasiektą pergalę, juos sumuojant. Reitingo taškai už dalyvavimą turnyre neskiriami.

Skiriamų reitingo taškų kiekį už pasiektą pergalę grupių etape lemia divizione žaidžiančių žaidėjų skaičiaus – kuo mažiau žaidėjų žaidžia divizione, tuo daugiau skiriama taškų.

Reitingo taškai, skiriami tenisonamai.lt dvejetų turnyre, žaidėjams nepatekusiems į atkrintamųjų etapą:


Divizionas Už ką skiriami taškai Diviziono dydį nurodo finalinio etapo dydis*
R64 R32 R16 R8
MASTERS divizionas Už dalyvavimą 0 0 0 0
Už pergalę grupėje 138 163 190 225

* – skaičius prie raidės R nurodo, kiek žaidėjų tame turnyre patenka į finalinį etapą. Šis skaičius priklauso nuo dalyvių divizione skaičiaus, kuo daugiau dalyvių, tuo didesnis atkrintamųjų etapas

Reitingo taškai finalinio (atkrintamųjų) etapo dalyviams 

Jeigu žaidėjas pateko į atkrintamųjų varžybų etapą, jam skiriami reitingo taškai už patekimą į kiekvieną etapą. Papildomi taškai už pergales grupėje neskiriami.

Reitingo taškai, skiriami tenisonamai.lt turnyre patekus į atkrintamųjų etapą:

Divizionas Turnyro etapas
R64 R32 R16 R8 #4 #3 #2 #1
MASTERS divizionas 760 900 1050 1230 1450 1575 1700 2000

#1 -#4 - taškai, skiriami užėmusiems 1-4 vietas. R8 - taškai, skiriami papuolusiems į ketvirfinalį (5-8 vietos), R16 - papuolusiems į aštuntfinalį (9-16 vietos) ir t.t.

Sutinku Privatumo politika