menu
lt en
search Prisijungti account_circle
close

Teniso namai

lt en
chevron_left
„InMedica grupės” labdaros teniso turnyras 2024
Naujienos

Parama projektui „Pacientai pacientams"

2024-01-22
25% nuo kiekvieno „InMedica grupės" labdaros teniso turnyro skirsime paremti POLA organizacijos pacientų gidų projektą "Pacientai pacientams".
Parama projektui „Pacientai pacientams"

Kad prieš vėžį laimėtų gyvenimas

Lietuvoje kasdien onkologinės ligos diagnozę sužino daugiau nei 50 asmenų. Kasdien vis nauji asmenys atsiduria naujoje realybėje, naujame, nepažintame, dažnai bauginančiame kelyje, kur be žemėlapių ir padedančių susiorientuoti gidų sprendžia tuos pačius klausimus, problemas, su kuriais jau buvo susidūrę ir galbūt net išsprendę kiti asmenys. Kaip, pavyzdžiui:
- ar mano jaučiami simptomai reiškia, kad man vėžys?
- per kiek laiko man turi patvirtinti diagnozę ar atmesti ligos įtarimą? paskirti gydymą?
- kas toliau, kaip padėti sau sveikti?
- ar būtina koreguoti gyvenseną?
- ką vartoti, o ko vengti? ir t.t.

Gerai žinodama su onkologinės ligos diagnoze susiduriančių asmenų ir jų artimųjų poreikius ir siekdama juos spręsti, Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija (POLA) pradėjo naują projektą, kuriuo kviečia pagalbos, patarimų, palaikymo kreiptis į vieną iš naujai veiklą pradėjusių POLA savanorių – pacientų gidų. 

Jei savo ligos pradžioje būčiau gavusi tokią pagalbą, kokią dabar drauge teikiame, mano gyvenimas būtų buvęs daug lengvesnis. POLA – tai priėmimas, pagalba, palaikymas, patogiai pateikiama informacija sergančiam,“ – dalinasi pacientų gidai.

Tyrimai rodo, kad pacientai dažniausiai pasikliauja kitų pacientų, praėjusių panašų kelią,  patirtimi. Nesvarbu, kuriame onkologinės ligos etape žmogus būtų, jam kyla daug įvairių klausimų. POLA projekto pacientų gidai padeda ne tik atrasti pusiausvyrą, kai užklumpa nežinia, bet ir padeda susiorientuoti, kaip išspręsti praktinius gyvenimo klausimus, tokius kaip išmokos, nedarbingumo nustatymo procedūros, paaiškina, kokią pagalbą gali suteikti POLA.

Šie savanoriai padeda sergantiesiems ar jų artimiesiems nepasiklysti informacijos apie ligą gausoje, įkvepia kasdienybėje ir neša viltį gyvenimui. Visi jie turi asmeninę sąsają su liga: sirgo ar serga patys, dalis yra pacientų artimieji.  Kadangi sužinojus ligos diagnozę, dažnam labai svarbu žinoti, kad šią diagnozę kitiems jau pavyko įveikti, išgirsti pasakojimų, kas svarbu laukiant gydymo ar pasiekus remisiją, kaip elgtis, jei gydymo galimybės jau išsemtos, džiaugiamės, kad savo „ligos pakeleivius“ galima rasti net pagal 20 skirtingų vėžio lokacijų, o pagalbą teikia net 60 savanorių iš įvairių Lietuvos miestų. Detalią informaciją ir savanorių kontaktus galima rasti čia

Plačiau kviečiame žiūrėti LRT laidos „Labas rytas, Lietuva“ reportažą:  

 

25% nuo kiekvieno turnyro dalyvio startinio mokesčio skirsime paremti šį projektą. Taip pat kviečiame tiek turnyro dalyvius, tiek visus savo bendruomenės narius aukoti savarankiškai tiesiogiai: 

Gavėjas: Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija
Juridinio asmens kodas: 302704554
Banko kodas: 70440, AB SEB Bankas
Sąskaitos nr.: LT637044060007798055

Aukoti taip pat galima per:
- Paysera 
- PayPal
- Contribee

Parama skiriama:
• Pacientų gidų psichologinio paruošimo, palaikymo ir įgūdžių mokymams
• Projekto koordinavimo išlaidoms
• Informacijos apie pacientų gidus skleidimui pacientams

 

Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija (POLA) – tai viena didžiausių skėtinių nevyriausybinių organizacijų Lietuvoje, vienijanti 30 pacientų organizaciją ir vieną didžiausią fizinių asmenų bendruomenių: POLA nariais yra daugiau nei 45 tūkstančiai onkologinių pacientų, kuriems užpildžius prašymą išduodama
POLA kortelė, ne tik reprezentuojanti narystę asociacijoje, bet ir suteikianti galimybę gauti onkologiniams pacientams aktualią informaciją ir paslaugas. POLA siekia, kad vėžiu sirgtų kuo mažiau žmonių, o susirgusieji gautų kuo geresnę medicininę, informacinę, socialinę, psichologinę, teisinę pagalbą bei gyvensenos rekomendacijas.

Kitos naujienos:
Sutinku Privatumo politika