Ieškoti žaidėjo

Žaidėjo paieška

Teniso klubų čempionatas
Turnyras: Lygos aprašymasŽaidėjai

Teniso klubų čempionatas 2019

NUOSTATAI

 

Turnyro vyr. teisėja Beata Zykienė +370 616 38821, klubulyga@tenisonamai.lt.

 

1.      Idėja ir tikslas

1.1.Lietuvos teniso klubų čempionatas yra VšĮ TenisoNamai.lt ir Lietuvos teniso sąjungos (toliau – LTS) rengiamas kasmetinis LTS priklausančių klubų dvejetų varžybos.

1.2.Tikslas – aktyvinti teniso klubų veiklą bei skatinti tarpklubinį bendravimą, didinti jų narių skaičių, teniso masiškumą, didinti klubų – LTS narių – skaičių.

1.3.Abiejose lygose 1-3 vietas užėmusios komandos bus apdovanotos taurėmis bei rėmėjų prizais, taip pat bus įsteigtas prizas ir 5 vietos nugalėtojai. Pirmą vietą TOP lygoje užėmusi komanda įgija teisę atstovauti Tennis Europe 2020 m. organizuojamame Europos senjorų klubų čempionate.

 

2.      Dalyviai

2.1.Teniso klubai – LTS registruoti teniso klubai, pilnateisiai sąjungos nariai. Vienas klubas gali registruoti ir daugiau nei vieną komandą.

2.2.Komandą gali sudaryti vieno arba dviejų klubų žaidėjai. Taip pat, komandoje gali būti registruoti du žaidėjai, nepriklausantys klubui.

2.3.Komandose negali būti registruojami ir žaisti žaidėjai, kuriems čempionato vykdymo metais nesukaks 25 metai Regionų lygoje arba 23 metai TOP lygoje.

2.4.Žaidėjas gali priklausyti tik vienai komandai.

 

3.      2019 m. čempionato lygos

3.1. TOP lyga: komandose gali būti registruoti ne daugiau nei 2, o viename mače žaisti ne daugiau nei vienas žaidėjas (tiek vyras, tiek moteris), kuris paskutinius 10 metų yra žaidęs Lietuvos jaunių ir suaugusiųjų čempionatuose, yra buvęs Lietuvos ar kitos šalies Daviso ar Federacijos taurės rinktinių nariu, yra dalyvavęs ITF ar ATP organizuojamuose profesionalų turnyruose.

3.2.Regionų lyga: komandose negali būti registruoti žaidėjai, kurie yra dalyvavę Lietuvos jaunių ir suaugusiųjų čempionatuose, yra buvę Lietuvos ar kitos šalies Daviso ar Federacijos taurės rinktinių nariais, yra dalyvavę ITF ar ATP organizuojamuose profesionalų turnyruose, paskutinius 3 metus yra turėję ne žemesnį kaip 200 ITF senjorų reitingą +35, +40 ir +45 amžiaus grupėse. Taip pat, regionų lygos žaidėjų lygis negali būti aukštesnis negu 4.0 pagal NTRP sistemą. Žaidėjai nustato savo lygį savarankiškai, tačiau galutinį sprendimą dėl jo žaidimo lygmens (bei teisės dalyvauti regionų lygoje) priima vyr. teisėjas.

 

4.      Čempionato formatas

4.1.Čempionato lygų varžybos turi grupių, atkrintamąjį (priklausomai nuo užsiregistravusių komandų kiekio) ir finalinį etapus.

4.2.Komandų tarpusavio mačo rezultatą lemia 5 mačų baigtis:

4.2.1. 3 vyrų dvejetų mačų.

4.2.2. 1 moterų dvejetų mačo.

4.2.3. 1 mišrių dvejetų mačo.

 

5.      Komandų sudėtis

5.1.Komandą sudaro ne mažiau nei 6 žaidėjai (4 vyrai ir 2 moterys), bet ne daugiau nei 15 žaidėjų (10 vyrų ir 5 moterys).

5.2.Komanda sezono metu gali registruoti ne daugiau kaip 2 naujus žaidėjus (neviršijant 15 narių). Nauji žaidėjai gali būti registruojami iki liepos 1 d.

5.3.Visi Komandos nariai turi būti įtraukti į atstovaujamų klubų LTS pateiktus klubo narių sąrašus.

5.4.Kiekviena čempionate dalyvaujanti komanda paskiria kapitoną, kuris yra atsakingas už registraciją bei dvejetų sudėtis kiekvienam konkrečiam mačui. Komandos kapitonas registruoja komandą užpildydamas elektroninę REGISTRACIJOS FORMĄ ir sumokėdamas startinį mokestį (klubo vardu).

 

6.      Komandinio susitikimo tvarka

6.1.Komandų tarpusavio varžybų rezultatą lemia laimėtų susitikimų skaičius.

6.2.Komandiniame susitikime tas pats žaidėjas gali žaisti ne daugiau nei dvejose komandos porose. Taip pat, vienas dvejetų sąstatas gali žaisti tik vieną mačą.

6.3.Viename mače žaidžiami 2 pilni setai. Esant rezultatui 1:1 žaidžiamas lemiamas tie-break’as iki 10 taškų. Bendru sutarimu žaidėjai gali žaisti pilną lemiamą setą.

6.4.Komandiniam susitikime gali žaisti ne daugiau kaip vienas buvęs profesionalus žaidėjas (TOP lygoje). Buvęs profesionalus žaidėjas vyras gali žaisti pirmą ir antrą vyrų dvejetą, o buvusi profesionali žaidėja moteris – moterų ir mišrų dvejetą. Jeigu komandiniam susitikime buvę profesionalai vyrai žaidžia po vieną mačą, jie privalo žaisti pirmame vyrų dvejete.

6.5. Už komandinio susitikimo suorganizavimą atsakinga komanda (nurodyta lentelėse) privalo siūlyti varžovų komandai susitikimo datą bei vietą. Varžovų komanda privalo sutikti arba pasiūlyti jai priimtiną dienos alternatyvą. Visi penki komandinio susitikimo mačai turi būti sužaisti vieno susitikimo metu.

6.6. Kapitonai komandinio susitikimo žaidėjų sudėtis susiderina prieš žaidimus savarankiškai. Nepavykstant susitarti, kreipiamasi į vyr. teisėją ir gali būti pareikalauta pateikti vyr. teisėjui komandų sudėtis el. paštu iš anksto. Pateiktose komandų sudėtyse trys vyrų dvejetai turi būti paskirstyti pagal pajėgumą: pirma pora – stipriausia, antra – silpnesnė, trečia – silpniausia. Vyr. teisėjas turi teisę sukeisti pateiktų dvejetų eiliškumą, jeigu jam kyla pagrįstų abejonių dėl dvejetų pajėgumo ir jų suskirstymo. Vyr. teisėjui patvirtinus susitikimo poras, komandos kapitonas susitikimo eigoje gali pakeisti ne daugiau kaip 2 žaidėjus ir tik dėl svarbių priežasčių ir ne vėliau kaip likus 15 minučių iki atitinkamo mačo pradžios. Visi keitimai gali būti daromi tik laikantis šiuose nuostatuose nustatytų apribojimų ir komandų žaidėjų išskirstymo.

6.7.Laimėjusios komandos kapitonas (turi teisę ir pralaimėjusios) sužaistų mačų rezultatus ne vėliau kaip per 3 dienas įregistruoja TenisoNamai.lt sistemoje, prisijungęs prie savo paskyros, arba atsiųsdamas el. paštu klubulyga@tenisonamai.lt. Rezultatus tvirtina vyr. teisėjas ir jie automatiškai skelbiami www.tenisonamai.lt. Jei įvesti mačai neatitinka šių nuostatų reikalavimų, komandai, pažeidusiai nuostatų reikalavimus, neužskaitomas atitinkamas mačas, už šį mačą įskaitant jai techninį pralaimėjimą.

6.8.Jei nepavyksta susiderinti tarpusavio varžybų dėl vienos iš komandų kaltės, vyr. teisėjo sprendimu tai komandai gali būti skiriamas techninis pralaimėjimas. Tai gali būti padaryti tik tuo atveju, jei komanda ne vėliau kaip likus 1 mėnesiui iki termino pabaigos siūlė varžovų komandai bent tris varžybų datos alternatyvas, o kita komanda abiem atvejais atsisakė žaisti ir nepasiūlė jiems priimtinų realistiškų alternatyvų.

6.9.Varžybų vieta (teniso aikštelė) pasirenkama bei už ją sumokama komandų bendru susitarimu. Jeigu komandos nesusitaria dėl aikštelės dangos pasirinkimo, komanda turi pirmenybę siūlyti aikštelę tokia prioriteto tvarka: gruntas, kieta danga (hardas), sintetinė žolė, kilimas su granulėmis, medis, guma / plastikas, kitos dangos.

 

7.      Čempionato eiga

7.1.Registracija į čempionatą vyksta iki 2019 m. kovo 24 d. (dėl itin didelio kiekio gaunamų užklausų, paraiškų ir vykstančių derinimų, registracijos galutinis terminas pratęsiamas iki 03-31)

7.2.Čempionatas susideda iš trijų etapų:

7.2.1.Grupių etapo.

7.2.2.Atkrintamųjų varžybų (priklausomai nuo dalyvaujančių komandų skaičiaus).

7.2.3.Finalinio renginio, kurio metu varžysis abiejų lygų finaliniai ketvertai bei vyks antrųjų geriausių ketvertų finalinės kovos dėl 5 vietos bei paguodos (9 vietos).

7.3.TOP lygos komandos žaidžia grupėje. Visos kiekvienos grupės komandos iki 2019 m. rugsėjo 15 d. turi sužaisti tarpusavyje.

7.4.Regionų lygos komandos burtų keliu skirtomos į grupes (po 3-4 komandas vienoje grupėje) remiantis ir geografiniu principu. Visos kiekvienos grupės komandos iki 2019 m. liepos 7 d. turi sužaisti tarpusavyje.

7.5.Grupių varžybose už pergalę skiriamas 1 taškas, už pralaimėjimą – 0 taškų. Nesužaidus varžybų abejoms komandoms skiriama po 0 taškų. Esant lygiam taškų kiekiui tarp dviejų komandų grupėje jos tarpusavyje bus reitinguojamos tokia tvarka (taikant punktus paeiliui):

7.5.1.Pagal sužaistų varžybų skaičių. Daugiau varžybų sužaidusi komanda reitinguojama aukščiau.

7.5.2.Pagal tarpusavyje sužaistų varžybų rezultatą.

7.5.3.Esant lygiam taškų kiekiui tarp trijų ar daugiau komandų grupėje jos tarpusavyje bus reitinguojamos tokia tvarka (taikant punktus paeiliui):

7.5.4.Pagal sužaistų varžybų skaičių. Daugiau varžybų sužaidusi komanda reitinguojama aukščiau.

7.5.5.Pagal laimėtų mačų procentą (laimėti mačai / iš viso žaista mačų).

7.5.6.Pagal laimėtų setų procentą (laimėti setai / iš viso žaista setų). Vietoj trečiojo seto žaistas “Tie-break” iki dešimt taškų skaičiuojamas kaip vienas setas.

7.5.7.Esant lygiam setų procentui – pagal laimėtų geimų procentą (laimėti geimai / iš viso žaista geimų). Vietoj trečiojo seto žaistas “Tie-break” iki dešimt taškų į laimėtų geimų procento skaičiavimą neįtraukiamas.

7.6.Nesužaistoms varžyboms užskaitomas techninis pralaimėjimas 0:1. Techninis pralaimėjimas (0:1), skaičiuojant rezultatus traktuojamas kaip nesužaistas mačas.

7.7.Techninis laimėjimas (1:0) skaičiuojant rezultatus užskaitomas kaip sužaistas mačas. Techninio pralaimėjimo / laimėjimo geimų skaičius neįtraukiamas į geimų procentų skaičiavimą, kai aiškinamas reitingas grupėje esant lygiam taškų kiekiui tarp dviejų, trijų ar daugiau komandų grupėje.

7.8.„B/Ž“ skiriama tais atvejais, kai nėra akivaizdžios vienos iš komandos kaltės dėl nesužaidimo.

7.9.TOP lygoje atkrintamojo etapo nebus, o finaliniame renginyje dėl pirmos vietos žais pirmą ir antrą vietas grupėje užėmusios komandos, dėl trečios vietos – trečią ir ketvirtą vietas užėmusios komandos.

7.10. Regionų lygoje į atkrintamąjį etapą papuola po dvi geriausias komandas iš kiekvienos grupės (A1-D2, C1-B2, B1-C2, D1-A2). Ketvirtfinaliai turi būti sužaisti iki rugpjūčio 11 d. Pusfinaliai dėl 5-8 vietų turi būti sužaisti iki rugsėjo 15 d. Į atkrintamąjį etapą nepapuolusios komandos žais dėl 9 vietos (paguodos). Visos atkrintamosios paguodos varžybos (išskyrus patį paguodos finalą dėl 9 vietos) turi būti sužaistos iki rugsėjo 15 d. Jeigu kažkuri komanda atsisako dalyvauti atkrintamosiose varžybose arba laimėjusi varžybas atsisako atvykti į finalinį renginį, jos vietą užimą sekanti geriausia komanda.

7.11.Finalinis renginys, kuriame bus žaidžiamos abiejų lygų finalinių ketvertų finalo varžybos bei Regionų lygos varžybos dėl 5 vietos ir dėl 9 vietos, vyksta 2019 m. rugsėjo mėn. 28-29 d. Turnyro kamuoliai – Prince NX Tour Pro.

7.12.Komandų kapitonai, likus ne mažiau kaip 30 minučių iki susitikimo pradžios, pateikia čempionato vyr. teisėjui komandų sudėtis. Komandos kapitonas susitikimo eigoje gali keisti komandos sudėtį, bet ne vėliau kaip likus 15 minučių iki atitinkamo mačo pradžios. Visi keitimai gali būti daromi tik laikantis šiuose nuostatuose nustatytų apribojimų ir komandų žaidėjų išskirstymo.

7.13.Visuose finalinio renginio susitikimuose komandos tarpusavyje žaidžia 5 mačus (kaip ir grupių etape).

7.14.Organizatoriai, reikalui esant, pasilieka teisę keisti finalo varžybų sistemą.

7.15.Varžybų organizatoriai pasirūpina finalinių ketvertų turnyrams reikalingais teniso kortais, kamuoliukais, apdovanojimais, uždarymo furšetu.

7.16.TOP lygoje pirmą vietą užėmusi komanda iškovoja teisę dalyvauti Tennis Europe 2020 m. organizuojamame Europos senjorų klubų čempionate:

7.17.1.LTS oficialiai nuo Lietuvos deleguoja komandą Europos čempionato dalyviams.

7.17.2.LTS sumoka komandinį startinį mokestį į pasirinktą vieną amžiaus kategoriją (taip pat, pasirinktinai, vyrų arba moterų).

7.17.3.LTS pagamina firmines aprangas (marškinėliai ir šortai, ne daugiau kaip 7 asmenims).

7.17.4.Laimėjusi komanda turi teisę pati nuspręsti dėl į čempionatą vyksiančios komandos sudėties.

 

8.      Čempionato mokestis

8.1.Čempionato startinis mokestis į TOP lygą – 400 EUR komandai.

8.2.Čempionato startinis mokestis į Regionų lygą – 300 EUR komandai.

8.3.Jeigu klubas registruoja daugiau nei vieną komandą, registracijos mokesčiui taikoma 100 EUR nuolaida.

8.4.Čempionato startinis mokestis sumokamas VšĮ TenisoNamai.lt bankiniu pavedimu iš karto užregistravus komandą. Mokėjimo rekvizitai: VšĮ TenisoNamai.lt, įm. k.: 302728199, A.s.: LT917300010130652859 (AB „Swedbank”). Mokėjimo paskirtis: „Teniso klubų čempionatas 2019: [komandos pavadinimas] ([lygos pavadinimas])“.

8.5.Teniso klubas tampa registruotas ir pilnavertis LTS narys iš karto, kai sumoka Lietuvos teniso sąjungai metinį narystės mokestį, kuris 2019 metais yra 144,81 EUR. Daugiau informacijos:  +370 694 00761, virginija@tennis.lt.

8.6. Turnyro rėmėjai ir partneriai:

Rėmėjai

 
Turnyro aprašymas