Ieškoti žaidėjo

Žaidėjo paieška

Teniso klubų čempionatas
Turnyras: Lygos aprašymasŽaidėjai

Teniso klubų čempionatas 2020

NUOSTATAI

 

Turnyro vyr. teisėja Beata Zykienė +370 616 38821, klubulyga@tenisonamai.lt.

 

1.      Idėja ir tikslas

1.1.Lietuvos teniso klubų čempionatas yra VšĮ TenisoNamai.lt ir Lietuvos teniso sąjungos (toliau – LTS) rengiamos kasmetinės LTS priklausančių klubų dvejetų varžybos.

1.2.Tikslas – aktyvinti teniso klubų veiklą bei skatinti tarpklubinį bendravimą, didinti jų narių skaičių, teniso masiškumą, didinti klubų – LTS narių – skaičių.

1.3.Abiejose lygose 1-3 vietas užėmusios komandos bus apdovanotos taurėmis bei rėmėjų prizais, taip pat bus įsteigtas prizas paguodos nugalėtojams. Pirmą vietą TOP lygoje užėmusi komanda įgija teisę atstovauti Tennis Europe 2021 m. organizuojamame Europos senjorų klubų čempionate.

 

2.      Dalyviai

2.1.Teniso klubai – LTS registruoti teniso klubai, pilnateisiai sąjungos nariai. Vienas klubas gali registruoti ir daugiau nei vieną komandą.

2.2.Komandą gali sudaryti vieno arba dviejų klubų žaidėjai. Taip pat, komandoje gali būti registruoti du žaidėjai, nepriklausantys klubui.

2.3.Komandose negali būti registruojami ir žaisti žaidėjai, kuriems čempionato vykdymo metais nesukaks 25 metai Regionų lygoje arba 20 metų TOP lygoje.

2.4.Žaidėjas gali priklausyti tik vienai komandai.

 

3.      Čempionato lygos

3.1. TOP lyga: komandose gali būti registruoti ne daugiau nei 2 žaidėjai, kurie paskutinius 10 metų yra žaidę Lietuvos jaunių ir suaugusiųjų čempionatuose, yra buvę Lietuvos ar kitos šalies Daviso ar Federacijos taurės rinktinių nariais, yra dalyvavę ITF ar ATP organizuojamuose profesionalų turnyruose.

3.2.Regionų lyga: komandose negali būti registruoti žaidėjai, kurie yra dalyvavę Lietuvos jaunių ir suaugusiųjų čempionatuose, yra buvę Lietuvos ar kitos šalies Daviso ar Federacijos taurės rinktinių nariais, yra dalyvavę ITF ar ATP organizuojamuose profesionalų turnyruose, paskutinius 3 metus yra turėję ne žemesnį kaip 200 ITF senjorų reitingą +35, +40 ir +45 amžiaus grupėse. Taip pat, regionų lygos žaidėjų, kuriems čempionato metais nesukaks 50 ir daugiau metų, lygis negali būti aukštesnis negu 4.0 pagal NTRP sistemą. Žaidėjai nustato savo lygį savarankiškai, tačiau galutinį sprendimą dėl jo žaidimo lygmens (bei teisės dalyvauti regionų lygoje) priima vyr. teisėjas.

 

4.      Čempionato formatas

4.1.Čempionato lygų varžybos turi grupių, atkrintamąjį (priklausomai nuo užsiregistravusių komandų kiekio) ir finalinį etapus.

4.2.Komandų tarpusavio mačo rezultatą lemia 5 mačų baigtis:

4.2.1. 3 vyrų dvejetų mačų.

4.2.2. 1 moterų dvejetų mačo.

4.2.3. 1 mišrių dvejetų mačo.

 

5.      Komandų sudėtis

5.1.Komandą sudaro ne mažiau nei 6 žaidėjai (4 vyrai ir 2 moterys), bet ne daugiau nei 15 žaidėjų (10 vyrų ir 5 moterys).

5.2.Komanda sezono metu gali registruoti ne daugiau kaip 2 naujus žaidėjus (neviršijant 15 narių). Nauji žaidėjai gali būti registruojami iki liepos 1 d.

5.3.Visi Komandos nariai (išskyrus iki registruojamų 2 žaidėjų, nepriklausančių klubui) turi būti įtraukti į atstovaujamų klubų LTS pateiktus klubo narių sąrašus.

5.4.Kiekviena čempionate dalyvaujanti komanda paskiria kapitoną, kuris yra atsakingas už registraciją bei dvejetų sudėtis kiekvienam konkrečiam mačui. Komandos kapitonas registruoja komandą siųsdamas narių sąrašą el. paštu klubulyga@tenisonamai.lt ir sumokėdamas startinį mokestį (klubo vardu).

 

6.      Komandinio susitikimo tvarka

6.1.Komandų tarpusavio varžybų rezultatą lemia laimėtų susitikimų skaičius.

6.2.Komandiniame susitikime tas pats žaidėjas gali žaisti ne daugiau nei dvejose komandos porose. Taip pat, vienas dvejetų sąstatas gali žaisti tik vieną mačą.

6.3.Viename mače žaidžiami 2 pilni setai. Esant rezultatui 1:1 žaidžiamas lemiamas tie-break’as iki 10 taškų. Bendru sutarimu žaidėjai gali žaisti pilną lemiamą setą.

6.4.Buvęs profesionalus žaidėjas vyras komandiniame susitikime gali žaisti pirmą ir antrą vyrų dvejetą, o buvusi profesionali žaidėja moteris – moterų ir mišrų dvejetą.

6.5. Komandinių susitikimų datos bei organizavimo tvarka bus paskelbta startavus čempionatui. Visi penki komandinio susitikimo mačai turi būti sužaisti vieno susitikimo metu tokia eilės tvarka: Vyrų 1, Moterų, Vyrų 2, Vyrų 3, Mix. Komandų kapitonai abipusiu susitarimu gali sutarti dėl kitokios komandinio susitikimo mačų sužaidimo tvarkos.

6.6. Kapitonai komandinio susitikimo žaidėjų sudėtis susiderina prieš žaidimus savarankiškai. Nepavykstant susitarti, kreipiamasi į vyr. teisėją ir gali būti pareikalauta pateikti vyr. teisėjui komandų sudėtis el. paštu iš anksto. Pateiktose komandų sudėtyse trys vyrų dvejetai turi būti paskirstyti pagal pajėgumą: pirma pora – stipriausia, antra – silpnesnė, trečia – silpniausia. Vyr. teisėjas turi teisę sukeisti pateiktų dvejetų eiliškumą, jeigu jam kyla pagrįstų abejonių dėl dvejetų pajėgumo ir jų suskirstymo. Vyr. teisėjui patvirtinus susitikimo poras, komandos kapitonas susitikimo eigoje gali pakeisti ne daugiau kaip 2 žaidėjus ir tik dėl svarbių priežasčių ir ne vėliau kaip likus 15 minučių iki atitinkamo mačo pradžios. Visi keitimai gali būti daromi tik laikantis šiuose nuostatuose nustatytų apribojimų ir komandų žaidėjų išskirstymo.

6.7.Laimėjusios komandos kapitonas (turi teisę ir pralaimėjusios) sužaistų mačų rezultatus ne vėliau kaip per 3 dienas įregistruoja TenisoNamai.lt sistemoje, prisijungęs prie savo paskyros, arba atsiųsdamas el. paštu klubulyga@tenisonamai.lt. Rezultatus tvirtina vyr. teisėjas ir jie automatiškai skelbiami www.tenisonamai.lt. Jei įvesti mačai neatitinka šių nuostatų reikalavimų, komandai, pažeidusiai nuostatų reikalavimus, neužskaitomas atitinkamas mačas, už šį mačą įskaitant jai techninį pralaimėjimą.

6.8.Jei nepavyksta susiderinti tarpusavio varžybų dėl vienos iš komandų kaltės, vyr. teisėjo sprendimu tai komandai gali būti skiriamas techninis pralaimėjimas. Tai gali būti padaryti tik tuo atveju, jei komanda ne vėliau kaip likus 1 mėnesiui iki termino pabaigos siūlė varžovų komandai bent tris varžybų datos alternatyvas, o kita komanda visais atvejais atsisakė žaisti ir nepasiūlė jiems priimtinų realistiškų alternatyvų.

6.9.Varžybų vieta (teniso aikštelė) pasirenkama bei už ją sumokama komandų bendru susitarimu. Jeigu komandos nesusitaria dėl aikštelės dangos pasirinkimo, komanda turi pirmenybę siūlyti aikštelę tokia prioriteto tvarka: gruntas, kieta danga (hardas), sintetinė žolė, kilimas su granulėmis, medis, guma / plastikas, kitos dangos.

 

7.      Čempionato eiga

7.1.Registracija į čempionatą vyksta iki 2020 m. kovo 25 d. Registracijos terminas pratęstas iki karantino laikotarpio pabaigos – balandžio 13 d.

7.2.Čempionatas susideda iš trijų etapų:

7.2.1.Grupių etapo.

7.2.2.Atkrintamųjų varžybų (priklausomai nuo dalyvaujančių komandų skaičiaus).

7.2.3.Finalinio renginio, kurio metu varžysis abiejų lygų finaliniai ketvertai bei bus žaidžiamos paguodos susitikimai.

7.3.TOP lygos komandos žaidžia grupėje. Susitikimų terminai bus patikslinti prasidėjus čempionatui.

7.4.Regionų lygos komandos burtų keliu skirtomos į grupes (po 3-4 komandas vienoje grupėje) remiantis ir geografiniu principu. Susitikimų terminai bus patikslinti prasidėjus čempionatui.

7.5.Grupių varžybose už pergalę skiriamas 1 taškas, už pralaimėjimą – 0 taškų. Nesužaidus varžybų abejoms komandoms skiriama po 0 taškų. Esant lygiam taškų kiekiui tarp dviejų komandų grupėje jos tarpusavyje bus reitinguojamos tokia tvarka (taikant punktus paeiliui):

7.5.1.Pagal sužaistų varžybų skaičių. Daugiau varžybų sužaidusi komanda reitinguojama aukščiau.

7.5.2.Pagal tarpusavyje sužaistų varžybų rezultatą.

7.5.3.Esant lygiam taškų kiekiui tarp trijų ar daugiau komandų grupėje jos tarpusavyje bus reitinguojamos tokia tvarka (taikant punktus paeiliui):

7.5.4.Pagal sužaistų varžybų skaičių. Daugiau varžybų sužaidusi komanda reitinguojama aukščiau.

7.5.5.Pagal laimėtų mačų procentą (laimėti mačai / iš viso žaista mačų).

7.5.6.Pagal laimėtų setų procentą (laimėti setai / iš viso žaista setų). Vietoj trečiojo seto žaistas “Tie-break” iki dešimt taškų skaičiuojamas kaip vienas setas.

7.5.7.Esant lygiam setų procentui – pagal laimėtų geimų procentą (laimėti geimai / iš viso žaista geimų). Vietoj trečiojo seto žaistas “Tie-break” iki dešimt taškų į laimėtų geimų procento skaičiavimą neįtraukiamas.

7.6.Nesužaistoms varžyboms užskaitomas techninis pralaimėjimas 0:1. Techninis pralaimėjimas (0:1), skaičiuojant rezultatus traktuojamas kaip nesužaistas susitikimas.

7.7.Techninis laimėjimas (1:0) skaičiuojant rezultatus užskaitomas kaip sužaistas susitikimas. Techninio pralaimėjimo / laimėjimo geimų skaičius neįtraukiamas į geimų procentų skaičiavimą, kai aiškinamas reitingas grupėje esant lygiam taškų kiekiui tarp dviejų, trijų ar daugiau komandų grupėje.

7.8.„B/Ž“ skiriama tais atvejais, kai nėra akivaizdžios vienos iš komandos kaltės dėl nesužaidimo.

7.9.Finalinis renginys vyksta 2020 m. rugsėjo mėn. 26-27 d. Finalinio renginio tvarka bus patikslinta grupių etapo pabaigoje.

7.10.Varžybų organizatoriai pasirūpina finalinių ketvertų turnyrams reikalingais teniso kortais, kamuoliukais, apdovanojimais, uždarymo furšetu.

7.11.TOP lygoje pirmą vietą užėmusi komanda iškovoja teisę dalyvauti Tennis Europe 2021 m. organizuojamame Europos senjorų klubų čempionate:

7.12.1.LTS oficialiai nuo Lietuvos deleguoja komandą Europos čempionato dalyviams.

7.12.2.LTS sumoka komandinį startinį mokestį į pasirinktą vieną amžiaus kategoriją (taip pat, pasirinktinai, vyrų arba moterų).

7.12.3.LTS pagamina firmines aprangas (marškinėliai ir šortai, ne daugiau kaip 7 asmenims).

7.12.4.Laimėjusi komanda turi teisę pati nuspręsti dėl į čempionatą vyksiančios komandos sudėties.

 

8.      Čempionato mokestis

8.1.Čempionato startinis mokestis į TOP lygą – 400 EUR komandai.

8.2.Čempionato startinis mokestis į Regionų lygą – 300 EUR komandai.

8.3.Jeigu klubas registruoja daugiau nei vieną komandą, registracijos mokesčiui taikoma 100 EUR nuolaida.

8.4.Čempionato startinis mokestis sumokamas VšĮ TenisoNamai.lt bankiniu pavedimu iš karto užregistravus komandą. Mokėjimo rekvizitai: VšĮ TenisoNamai.lt, įm. k.: 302728199, A.s.: LT917300010130652859 (AB „Swedbank”). Mokėjimo paskirtis: „Teniso klubų čempionatas 2020: [komandos pavadinimas] ([lygos pavadinimas])“.

8.5.Teniso klubas tampa registruotas ir pilnavertis LTS narys iš karto, kai sumoka Lietuvos teniso sąjungai metinį narystės mokestį, kuris 2020 metais yra 144,81 EUR. Daugiau informacijos:  +370 694 00761, virginija@tennis.lt.

 
Turnyro aprašymas